כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // יריד ספרי אמן ויוצרי מחול מהדרום

יריד ספרי אמן: אירועים ומכירה בארטפורט; מחווה לאריך קסטנר: הקרנות בסינמטק ירושלים; נופל מחוץ לזמן: אנסמבל פורטרט במוזיאון תל אביב; דרום – 3 מפה: בכורה ללהקת המחול קמע; סרטי שנת 1974: תכנית מיוחדת בסינמטק תל אביב  

יריד ספרי אמן // אירועים ומכירה בארטפורט

יריד ספרי האמן של ארפורט יתקיים בימים רביעי-שבת (5-8.6), בתקווה שהספרים בו ישמשו כמקום מפלט וכעוגן, ויעניקו למבקרים מרחב נשימה ואפשרות להרחבת אופקים ולב. היריד מציע למבקרים לעיין ולרכוש למעלה מ־400 ספרים של יותר מ־200 אמנים, להפגש עם ספרי אמן ייחודיים ונדירים ולהשתתף בשלל אירועים ייחודיים ליריד, ביניהן סדנאות, שיחות, פאנלים והשקות לספרי אמן חדשים.

במהלך סוף השבוע, שמוקדש כולו לספרים ואמנות, יוצגו גם עבודות ומיצגי אמנות שנוצרו במיוחד לאירוע, ייפתח מתחם הכנת פנזינים למבוגרים וילדים ועוד. היריד נערך בשיתוף פעולה עם חנות הספרים מגזין 3 ספרים יפו.

יריד ספרי אמן בארטפורט. צילומים: ארקדי ספיבק

יריד ספרי אמן בארטפורט. צילומים: ארקדי ספיבק


מחווה לאריך קסטנר // הקרנות בסינמטק ירושלים

בחלוף 50 שנה ממותו של סופר הילדים האהוב אריך קסטנר, יקיים מכון ליאו בק כנס העוסק בדמותו, ביצירתו והתקבלותו בתרבות העברית והישראלית. לרגל הכנס ולציון 50 השנה, תערך בחודש יוני (החל מ־3.6) בסינמטק ירושלים, בשיתוף מכון ליאו בק ומכון גתה, תכנית עם מבחר מהסרטים המבוססים על ספריו וחייו, לצד הרצאות מומחים.

הסרטים שיוקרנו במסגרת המחווה: אמיל והבלשים, הכיתה המעופפת, שלושה גברים בשלג, פצפונת ואנטון, קסטנר ודינסטג הקטן, מינכהאוזן ואבא מתארס (1998). המרצים המשתתפים: ד״ר דוד ויצטום, ד״ר שרון גורדון ופרופ׳ עופר אשכנזי.

מתוך ״אמיל והבלשים״. צילומים: מ״ל

מתוך ״אמיל והבלשים״. צילומים: מ״ל

מתוך ״קסטנר ודינסטג הקטן״

מתוך ״קסטנר ודינסטג הקטן״


נופל מחוץ לזמן // אנסמבל פורטרט במוזיאון תל אביב

אנסמבל פספורט יעלה ביום שלישי (4.6) בבכורה חגיגית למופע נופל מחוץ לזמן (מופע נוסף יתקיים ב־25.6). המופע הוא עיבוד לספר של דויד גרוסמן למסע בחללי מוזיאון תל אביב (בימוי ועיבוד: יעל קרמסקי). הוא משלב משחק, שירת א־קפלה ודימויים חזותיים הנארגים אחד לתוך השני, הנגזרים מתוך המרחב הקיומי שלנו, כדי להצליח להגביה עוף מתוך הכאב.

הדמויות היוצאות למסע עם הקהל, הן דמויות שניטלה מהן הזהות של הורה, ומאידך זו מתקיימת בתוכן ביתר שאת של הנוכח הנעדר. כולן נעות לכיוון הילדים האבודים בכדי להגיע לרגע הנכסף, שבו הן מקבלות הזדמנות אחרונה להיפרד מהם, כי הלוא לא נפרדו.

נופל מחוץ לזמן. צילומים: תמי שחם

נופל מחוץ לזמן. צילומים: תמי שחם


birds

דרום – 3 מפה // בכורה ללהקת המחול קמע

מופע חדש של להקת המחול קמע יעלה בבכורה מחר (3.6) בבית להקת המחול בבאר שבע ובהמשך החודש (23-24.6) במרכז סוזן דלל בתל אביב. המופע כולל שלוש יצירות, תוצרת מקומית של כוריאוגרפים תושבי העיר באר שבע, עיר הבית של הלהקה – לירן מיכאלי, אורן לזובסקי, ניתאי הלוי ודולב מוסקוביץ. כחלק מערוץ הלהקה לעידוד יצירה ישראלית הערב יוצג במסגרת KAMEA HUB, מעבדת היצירה של הלהקה.

להקת המחול קמע. צילומים: כפיר בולוטין

להקת המחול קמע. צילומים: כפיר בולוטין


סרטי שנת 1974 // תכנית מיוחדת בסינמטק תל אביב

לרגל ציון 50 שנות פעילות בסינמטק תוצג החל מהערב (2.6) תכנית בת שמונה סרטים שנוצרו בדיוק לפני 50 שנה, בשנת 1974. שנת 1974 הייתה אחת השנים האייקוניות בתולדות הקולנוע העולמי עם יצירות מופת למכביר.

במסגרת התכנית יוקרנו שני סרטים ישראלים שמייצגים שני קצוות של עשייה קולנועית בארץ באותן שנים: ״צ׳רלי וחצי״ של בועז דוידזון שתלווה בהרצאה של אלון גור ו״עיניים גדולות״ של אורי זהר, עם הרצאה מקדימה של בועז כהן). יוקרנו גם שלושה סרטים אמריקאים – ״הסנדק 2״ של קופולה זוכה האוסקר, ״לני״ של בוב פוסי, ו״אישה תחת השפעה״ של קסבטס בעותק 35 מ״מ; ושלושה סרטים אירופאים של במאים פרובוקטיביים – ״סחף חושים״ של לינה ורטמולר האיטלקייה, ״סרט מתוק״ של דושן מקבייב היוגוסלבי ו״עלי פחד אוכל את הנשמה״ של פאסבינדר הגרמני.

מתוך ״הסנדק 2״. צילום: Park CircusParamount

מתוך ״הסנדק 2״. צילום: Park CircusParamount

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden