כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // פרפורמנס השתתפותי בתל אביב ושייקספיר בירושלים

CALL TO ARMS: פרפורמנס השתתפותי במרכז לאמנות עכשווית; פסטיבל הקולנוע הגאה: סופ״ש גאווה בסינמטק תל אביב; ארוס ומלנכוליה: הצגת תיאטרון חדשה; מופעי קיץ: תזמורת המהפכה בבית האופרה; שייקספיר בקולנוע: הקרנות והרצאות בסינמטק ירושלים; חנוך לוין – האופרה: הפקה מחודשת באופרה הישראלית

CALL TO ARMS // פרפורמנס השתתפותי במרכז לאמנות עכשווית

המופע CALL TO ARMS מאת PentHouss (בית היצירה הלונדוני־פריזאי של אנה לן ויונתן טריכטר) יעלה ל־18 הופעות החל מיום חמישי (13.6) במרכז לאמנות עכשווית CCA בתל אביב, במסגרת out-of-office – תכנית האירועים למדיה מבוססת זמן בניהולו של גיא ברנרד רייכמן. המופע הוא פרפורמנס השתתפותי המשלב מחול, סאונד, אור, ואמצעים אופטיים אחרים, ועוסק בשאלות הקשורות למנגנוני כוח, שליטה, אי־שקט חברתי, והיחסים בין סוכני כוח ממשלתיים והאזרחים שהם כביכול אמונים על הגנתם.

הפרפורמנס מבוצע על ידי שישה רקדנים במדי שוטרים לפיזור הפגנות שנעים בכוריאוגרפיה שמשלבת בין טקטיקות משטריות לבקרת קהל ו־krumping – סגנון ריקוד המבוסס על קטטות רחוב. המופע מתרחש בתוך חלל משושה מחופה במראות, היוצר אשליה של נוכחות המונית של כוחות חמושים.

PentHouss, 2021 ,CALL TO ARMS. צילום: דניאל ג'קונט


פסטיבל הקולנוע הגאה // סופ״ש גאווה בסינמטק תל אביב

לרגל חודש הגאווה יקיים סינמטק תל אביב בסוף השבוע הקרוב (13-16.6) הקרנות ומפגשים של קולנוע גאה מהארץ ומחו״ל. סרט הפתיחה של הפסטיבל, ״נסחף״, מתאר מתאר ברגישות ואותנטיות התחלה חדשה של בחור צעיר ולא מנוסה בסצנת חיי הלילה של ברלין. סרט הנעילה, ״אמת פנימית״, מתאר מסע של ילדה על הקשת הטרנסית ומשפחתה שיצרו שלומי לאופר, לירן עצמור והילה אלראי.

לטובת האירוע יגיעו אורחים מחו״ל – הבמאי נייט דושקו והתסריטאי אמנון לורי, יוצרי הסרט ״צופה הציפורים״ שגם יקיימו כיתת אמן; ויתקיימו גם מפגשים עם יוצר הקולנוע הישראל אייל קנטור.

נסחף, פסטיבל הקולנוע הגאה

נסחף, פסטיבל הקולנוע הגאה


ארוס ומלנכוליה // הצגת תיאטרון חדשה

ארוס ומלנכוליה, עיבוד בימתי ראשון למחזה של יואב רינון, תעלה בבכורה ביום חמישי (13.6) בבית ציוני אמריקה (במאי: סמיון אלקסנדרובסקי). ההצגה – בהשתתפות המחזאי עצמו לצד השחקן יהונתן וילוז׳ני, עם תלבושות בעיצובו של אלירן נרגסי ועיצוב וידאו של האמן רן סלוין – מתארת משולש רומנטי בין שלושה גברים בתוך העולם האקדמי.

המחזה כתוב כטרגדיה קלאסית, על פי המודלים של יוון העתיקה, שייקספיר והקלאסיציזם הצרפתי מהמאה ה־17, ומבויים בדומה לתיאטרון הצרפתי הקלאסי מאותה תקופה – כשרוב הזמן שני השחקנים עומדים מול הקהל ללא תזוזה. הדגש מושם על הטקסט, שמבטא מתח קיצוני בין הגבוה והנמוך. שני השחקנים בהצגה מצולמים בלייב לכל אורכה, והצילום מוקרן על מסך מאחוריהם.

יואב רינון ויהונתן וילוז'ני. צילום: דניל קונטורוביץ'


birds

מופעי קיץ // תזמורת המהפכה בבית האופרה

תכנית המופעים של תזמורת המהפכה לחודשים יוני־יולי תכלול הפקות שונות: ״לנוע בלי לזוז 2024״ – הפקה מחודשת של פנטזיה מוזיקלית לשחקן ותזמורת יעלה במסגרת סדרת המהפכה באופרה הישראלית ובהיכל אמנויות הבמה הרצליה; ״הבשורה על פי מונטי פייתון״ – יצירה מקורית לתזמורת, מקהלה ותוכי מת מאת זהר שרון ורועי אופנהיים – קרקס מוזיקלי שחושף באופן חדש את ההומור והטירוף של חבורת מונטי פייתון; ו״אדבר איתך״ – מופע בשתי שפות, עברית וערבית בהפקה משותפת עם מרכז תרבות בית הגפן בחיפה.


שייקספיר בקולנוע // הקרנות והרצאות בסינמטק ירושלים

תכנית שכוללת הרצאות וסרטים המבוססים על יצירותיו של ויליאם שייקספיר תעלה החל מהערב (9.6) ועד סוף החודש בסינמטק ירושלים. התכנית, שמשותפת לסינמטק ולחוג לאנגלית באוניברסיטה העברית, תכלול עיבודים נאמנים למקור, לצד אחרים הלוקחים אותם למקום חדש, אחר, שונה.

חלק מהסרטים ילוו בהרצאות של מרצי החוג, כמו הרצאה (באנגלית) ״כל כך הרבה דם: מקבת מהדף למסך״ של ד״ר מיכה לזרוס, שתלווה את הגרסה המצולמת לעיבוד הבימתי של ״מקבת״, או הרצאתה של ד״ר יעלי גרינבלט שתקדים לסרט ״סיפור הפרברים״.

מקבת. צילום: מארק ברנר

מקבת. צילום: מארק ברנר

סיפור הפרוורים. צילום: פורום פילם

סיפור הפרוורים. צילום: פורום פילם


חנוך לוין – האופרה // הפקה מחודשת באופרה הישראלית

לאור ההצלחה והביקוש הרב האופרה הישראלית מעלה שוב החל מיום שישי (14.6) את הפקת המקור חנוך לוין – האופרה. ההפקה מקבצת ביחד חמישה מלחינים ישראליים שקיבלו לידיהם מערכונים, שירים וקטעים ממחזות שכתב חנוך לוין: יוסי בן נון, דוד זבה, יונתן כנען, יונתן קרת ורוני רשף, שבראו לכל אחד מהקטעים עולם מוזיקלי מלא בהומור, בכאב וברגש. כל מלחין הביא עימו את השפה המוזיקלית הייחודית שלו, ויחדיו נוצר פסיפס מוסיקלי מרהיב.

האופרה, בניצוחו ובניהולו המוסיקלי של דוד זבה, ובבימויה של שירית לי וייס, מחברת בין עולם האופרה לבין הדמויות הלוויניות. כל מערכון וכל שיר הפכו להפקה קטנה בפני עצמה, שעבורה נבראו עולם עם צבע, סגנון ותקופה ייחודיים.

חנוך לוין באופרה. צילומים: יוסי צבקר

חנוך לוין – האופרה. צילומים: יוסי צבקר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden