כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: עיר ביני לבינך

פורטפוליו Promotion: מוזיאון העיר תל־אביב-יפו ע״ש שושנה וזבולון תומר קורא לאמניות ואמנים לשלוח הצעות לתערוכה השנתית 2025 בנושא עיר ביני לבינך - אזרחות עירונית בתל־אביב-יפו

מה טיב היחסים בין תל־אביב-יפו למדינה? איזה סוגי אוטונומיה עירונית מתקיימים בה? האם הניתוק המאופיין עם העיר מעיד על אלטרנטיבה או על הכחשה למרחב המקומי? מה מספרים לנו אזרחיות ואזרחי העיר על שייכות ובדלנות?

מוזיאון העיר תל־אביב-יפו פועל כזירה משתפת ובתור מרכז ידע מצטבר של המורשת הבלתי מוחשית של העיר. לצד תערוכת הקבע וקומת אוסף הסיפורים מוצגת במוזיאון תערוכה מרכזית מתחלפת בכל שנה. התערוכה הבאה במוזיאון תיפתח באביב 2025 ותעסוק ביחסי הכוחות שבין העיר, האזרחים והמדינה.

כבר בשמה של העיר, תל־אביב-יפו קיימים סימני תחביר כאשר אחד מחבר והשני מפריד. סימנים אלה מייצגים מאפיין מוכר של העיר: חיבור לצד הפרדה, קרבה לצד ניתוק. מתחים אלה מופיעים במישורים שונים, החל בראשית היחסים הטעונים שבין השכונות החדשות לבין יפו הוותיקה, דרך דימוי העיר כבועה במרחב המקומי וכלה במדיניות עירונית המאתגרת את יחסיה אל מול מוסדות השלטון המרכזיים. בתערוכה נבקש לעסוק בשאלות של אוטונומיה, שייכות, בדלנות וריבונות בהקשר העירוני האזרחי.

אמניות ואמנים מתחומי עשייה שונים מוזמנים להגיש את מועמדתם להשתתף בתערוכה. היוצרות והיוצרים שייבחרו, יקבלו שכר אמן ותקציב הפקה לפיתוח עבודה חדשה. בנוסף לכך, תתקיים סדרה של מפגשים העוסקים בנושא התערוכה. מפגשים אלה יעודדו חילופי ידע וישמשו כמעטפת מחקרית ומעשית. העבודות החדשות יוצגו בתערוכה קבוצתית שתיפתח באפריל 2025 (אוצרת: יעל מסר) ותלוּוה במפגשי אמן,
בשיח-גלריה, בסדנות ובסיורים.

פרטים להגשת מועמדות

  • תחומי היצירה הרלוונטיים – אמנות פלסטית, ניו מדיה, עיצוב, איור, וידאו, סאונד, תנועה ופרפורמנס
  • מועד אחרון להגשת תיק עבודות: 30.6.2024
  • תחילת תכנית מפגשים: ספטמבר 2024 (מפגשים דו חודשיים עד נובמבר 2024)
  • פתיחת תערוכה: אפריל 2025

תנאי סף

  • יוצרות ויוצרים פעילים מתחומי עשייה שונים שמגוריהם הקבועים או עיקר פעולתם בתל־אביב-יפו.
  • יוצרות ויוצרים שחלפו יותר משלוש שנים מאז סיום לימודיהם האקדמיים או שהציגו תערוכת יחיד אחת לפחות, או השתתפו בשלוש תערוכות קבוצתיות לפחות בגלריה או בחלל מוכר מקצועית.

להגשה יש לצרף קובץ שבו

  • תקציר קורות חיים מקצועי
  • תיק עבודות שבו 7–11 עבודות
  • לינק לעבודות סאונד ווידאו, במקרה הצורך. משקל הקבצים הכולל לא יעלה על 10 מ״ב

להגשת מועמדות >>>
שאלות ובירורים: [email protected]

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden