כל מה שחשוב ויפה
אופיר סופר. צילום: מ״ל
אופיר סופר. צילום: מ״ל

מה קורה // אופיר סופר

בתערוכת יחיד ראשונה בתיאטרון תמונע מציג אופיר סופר סדרת ציורים שיצר במהלך שירות המילואים שלו בחודשים אוקטובר־דצמבר האחרונים. בזמן אמת, בין הפעילויות המבצעיות, הציור היה עבורו בריחה מהמציאות ונחמה גדולה

מי?

אופיר סופר, בן 41, גר ויוצר ברמת גן.
אינסטגרם / פייסבוק

סטטוס זוגי?

בזוגיות מאושרת עם בחיר לבי אביב כבר עשור. מגדלים ביחד את דורי, אורי ואדר בהורות משותפת.

מה בצלחת?

אוכל הכל, אוהב במיוחד פחמימות לא מורכבות ותוצרי ים :). פחות בקטע של איברי פנים אקזוטיים ומאכלים רוטטים (כמו רגל קרושה).

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

התערוכה ״טיול אחרי צבא״ שאצר ארז מעין שלו מוצגת בימים אלה בגלריית תיאטרון תמונע בתל אביב. בתערוכה מוצגים רישומים וציורים שרשמתי וציירתי במהלך שלושת חודשי המילואים (אוקטובר־דצמבר 23), בתחילת מלחמת חרבות ברזל. בזמן אמת, בין הפעילויות המבצעיות, הציור היה עבורי בריחה מהמציאות ונחמה גדולה שאיפשרה לי להחזיק מעמד רחוק מהבית והשגרה.

רוב הציורים בתערוכה הם בעפרונות ועפרונות פסטל, וחלק קטן מהם בעטים ומרקרים. בדרך כלל אני מצייר בעיקר בצבעי שמן, גירי פסטל ופחם. המשיכה שלי היא תמיד לטבע דומם קלאסי. זה גם נגיש ויומיומי וגם אפשר להעביר באמצעות המדיום הזה הרבה מסרים ורעיונות – פשוטים ומורכבים כאחד. אני מצייר גם פורטרטים ונופים לפעמים.

בין היתר למדתי אצל דוד ניפו בסטודיו ״התחנה״, אצל רוני יפה וסטלה למיחוב, בוגרות האקדמיה לאמנות של פלורנס באיטליה. אני גם אוטודידקט וחוקר המון את תחום ההיסטוריה של האמנות (וגם כותב על זה כתחביב). השתתפתי בהרבה תערוכות קבוצתיות וזו תערוכת היחיד הראשונה שלי. תערוכת היחיד הבאה תתקיים בהמשך השנה במרכז הגאה ברמת גן.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

כדי.ג׳יי יצא לי לתקלט בכמה פסטיבלי ניינטיז בארץ, ויצא לי לפגוש כמה אלילי ילדות כמו ד״ר אלבן, הסולנית של אייס אוף בייס, הזמרת סוניק ועוד. התרגשתי כמו ילד קטן ובעיקר חייכתי חיוכים טיפשיים (המתועדים בתמונות מביכות).

birds

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

תערוכה שהיא תפריט של כל המטעמים הטריפולטאיים של אמא שלי, בצבעים עזים ומלאי שמן (תרתי משמע). אני מעריך שהעלות לפרויקט כזה היא כמה עשרות אלפי שקלים. אני מקווה להתחיל לעבוד עליו בשנה הבאה, אחרי סיום התערוכות המתוכננות.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

כובע כחול של סוניק – דמות אגדית ממשחק מחשב שגדלתי עליו.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden