כל מה שחשוב ויפה
מישל פלטניק, ילדים משחקים, סטילס מתוך וידיאו
מישל פלטניק, ילדים משחקים, סטילס מתוך וידיאו

פורטפוליו במוזיאון רמת גן: סיור ומפגש עם האמנים בתערוכה

סיור עם האוצרות בתערוכה ״כל הימים, כל הימים: משחקיות באמנות ישראלית עכשווית״ והקלטה חיה מול קהל של הפודקאסט ״תיק עבודות״. יובל סער ישוחח עם האמנים מירי סגל, מישל פלטניק, ונעם ונקרט. מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית, יום שישי 26.7

פורטפוליו בשיתוף מוזיאון רמת גן


אירוע מיוחד במוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית, ממשיך את סדרת מפגשי הלייב של הפודקאסט ״תיק עבודות״, בהנחיית יובל סער, העורך הראשי של מגזין פורטפוליו. האירוע יתחיל עם סיור בתערוכה החדשה ״כל הימים, כל הימים: משחקיות באמנות ישראלית עכשווית״, את הסיור ינחו האוצרת הראשית שרי גולן וצוות האוצרות של המוזיאון. בחלקו השני נתכנס באולם המרווח של המוזיאון שם ייערך ראיון לייב מול קהל עם האמנים מירי סגל, מישל פלטניק ונעם ונקרט, ממשתתפי התערוכה. הראיון יוקלט לפודקאסט של פורטפוליו וישודר בקרוב.

מירי סגל, Pussy Mirror . צילום: גלריה דביר

מירי סגל, Pussy Mirror . צילום: גלריה דביר

התערוכה החדשה במוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית עוסקת במשחקים ומשחקיות באמנות. בשיחה ידברו האמנים, ממשתתפי התערוכה, על הגבולות והדמיון בין פעולת המשחק לפעולת היצירה האמנותית ועל השאלה האם אמנות יכולה להשאיר אותנו ילדים לנצח?

מירי סגל חיה ועובדת בתל אביב. היא עוסקת במדיה חדשה ועבודותיה כוללות פסלי תאורה, תיאטרון ניסיוני, הצבות וידאו, מיצבים אינטראקטיביים ועוד. הצבות הווידאו שלה פועלות במרחב שסביבן, ומשבשות הנחות חושיות על היחסים בין הצופה לנצפה. בחלק מעבודותיה מהשנים האחרונות, סגל חוקרת את האופנים שבהם השינוי הטכנולוגי משנה את צורת האדם.

חלק מעבודותיה מחברות בין המישורים הדמיוניים והמישורים הקונקרטיים, בין דימויים וההשתקפויות שלהם, ובאמצעים טכנולוגיים מעלות על הדעת באמצעים טכנולוגיים חדשים עולמות של מאגיה, רוחות רפאים גילוי והסתר. לסגל תואר דוקטור במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1998). היא למדה אמנות במכון לאמנות של סן פרנסיסקו, קליפורניה, והיא מרצה בכירה לאמנות בבצלאל ובמדרשה.

מישל פלטניק חי ויוצר בתל אביב ובניו יורק. הוא יוצר במדיומים מגוונים, ביניהם צילום, וידאו, פרפורמנס וציור, ומשלב ביניהם. תהליך עבודתו מורכב מבניית סטים קולנועיים בעלי מערך של חוקים, שבהם הוא שותל דמויות ובודק כיצד הן פועלות. פלטניק סיים בהצטיינות תואר ראשון במדרשה לאמנות, בית ברל (2007), ואת התכנית למדיה ואמנות ב־UDK – האוניברסיטה לאמנות בברלין (2017).

מישל פלטניק, ילדים משחקים, סטילס מתוך וידיאו

מישל פלטניק, ילדים משחקים

נעם ונקרט, מחבואים, מתוך הסדרה הנשענים. צילום: רן ארדה

נעם ונקרט, מחבואים, מתוך הסדרה הנשענים. צילומים: רן ארדה

נעם ונקרט, הנשענים; מוזיאון רמת גן. צילום: רן ארדה

נעם ונקרט חיה בחולון ועובדת בתל אביב. עיסוקה בציור ובמיצבים ציוריים נובע מהרצון לקשר. הציור מהווה עבורה דרך להיות במגע עם העולם – הוא מאפשר לה להתבונן אך גם לספר סיפור, לדבר את עצמה. היא יוצרת את עבודותיה בסטודיו ובמרחב הציבורי, שם נוצרת העבודה בשיתוף הקהל או בכלים פרפורמטיביים, במטרה להפגיש את הציור עם המציאות ועם העולם הקונקרטי.

ונקרט היא בוגרת תואר ראשון במדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב (2006), לימודי תעודה באמנות מהמדרשה לאמנות בית ברל (2009), ותואר שני MFA מבצלאל (2012).


תיק עבודות במוזיאון רמת גן
יובל סער X מירי סגל, מישל פלטניק ונעם ונקרט
יום שישי, 26.7. סיור מודרך 10:00-11:00, פודקאסט לייב 11:00-12:00
מחיר: 65 ש״ח
כרטיסים >>>

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden