כל מה שחשוב ויפה
רגינה גרוזינגר, תערוכת הגמר במכללת קיי. צילום: יורם פרץ
רגינה גרוזינגר, תערוכת הגמר במכללת קיי. צילום: יורם פרץ

תערוכת הגמר של מסלול התמחות באמנות במכללת קיי

פורטפוליו Promotion: תערוכת הגמר של התכנית להתמחות באמנות במכללה האקדמית ע״ש קיי בבאר שבע תפתח ביום שלישי, ובה 12 בוגרות שמציגות עבודות בנושאים שונים - רבים מהם אקטואליים לימינו

זו הייתה שנה לא פשוטה: סטודנטים במילואים, סטודנטיות מפונות מבתיהן, הרבה אבל ושכול ודאגה. איבדנו מרצים וסטודנטים לוחמים, ולמרות זאת במכללת קיי חזרו ללמוד כבר בתחילת דצמבר, במטרה לשמור על השגרה ולהוות מקום עבור הסטודנטים לבוא אליו, ללמוד, להיפגש ולהיות עסוקים בתכנים שמחוץ לחדשות ול״מצב״.

ב־9.7 תפתח תערוכת הגמר של מסלול ההתמחות באמנות (אוצרות ומנחות: גבריאלה קליין וד״ר זיוה ילין). 12 בוגרות ייצאו מכתלי האקדמיה ויישלחו לבתי הספר ללמד אמנות. לכאורה מקצוע משני, אך דווקא בעת הזאת הוא חשוב אפילו יותר. כי לאן נוליך את הרוח?

אלא אלדנפירי, צילומים: יורם פרץ

אלאא אלדנפירי, צילומים: יורם פרץ

בתערוכה מציגה רגינה גרוזינגר, מפונה ממושב תקומה בעוטף, שפונתה למלון בטבריה, את נוף הכנרת על גבי קופסאות קרטון מזדמנות. ציורים מתקתקים וססגוניים שבאים בהיפוך למצב הרוח ולקשיי ההסתגלות לחיי הפליטות.

תבל אנידגר מציבה כתובת אש שרופה ובה המילים ״הותר לפרסום״. הרצפה מכוסה בחול שמבצבצים ממנו תצלומי המדים וחפציה האישיים של בת משפחתה שנרצחה בבסיס נחל עוז, והכל מואר באור הקרנת וידיאו שבה מספרת האם על הבת שאיננה.

הדר אליאסי מציגה רישומים עדינים על גבי לוחות זכוכית שמציגים פורטרטים עצמיים שלה, המשתקפים בנופים ומקומות בארץ ובקנדה, כי משפחתה שוב עוזבת את הארץ, והפעם אולי לתמיד.

נועם הסי. צילומים: יורם פרץ

נועם הסי

אמירה אבו מדיגם

אמירה אבו מדיגם

אריקה גורביץ יצרה מודל פיסולי של הנובה; לירון יפרח מציגה פרפורמנס כשהיא לבושה בעלי צבר קוצניים מנייר – וידיאו ממופע שעשתה בכיכר החטופים; נועם הסי מציירת בפלסטלינה עבודות עדינות ומרגשות של נוף כפרי לילי מהגליל, נועם סודרי עוסקת בשורשים שלה באמצעות שולחן אוכל ערוך בקפידה, שעליו מפה וכלי בית מצוירים ועוגיות מרוקאיות מפוסלות.

תבל טאייב מציגה על מסך עשרות סרטוני גיף של התינוקת שלה, שמעמידים את המתיקות התינוקית במבחן ומעבירים תחושה קריפית; אמירה אבו מדיגם מציירת על גבי רקעים שחורים שלדים וגולגלות מחזיקים חיות מחמד – חיים ומוות מעורבים זה בזה בסגנון של קומיקס; רים אבו רביעה מציגה צילומים מהבית שלה וסביבתו, בתוך מיצב המסמל בית.

אלאא אלדנפירי עוסקת במורכבות החיים ומציבה רישומים על רקע תסבוכת חוטים אדומים שיוצרים פלונטר, עולים על הרישומים וחודרים לתוכם; ירדן אלמליח רושמת עוברים משלבי התפרקות התא ועד חודש תשיעי, לצד ירקות ופירות משלב הזרע ועד לפריחה.

birds

במכללת קיי קיים מגוון אנושי – רב תרבותיות הלכה למעשה. זוהי מכללה לחינוך בלב באר שבע, המושכת אליה מגוון אוכלוסיות מהעיר וסביבתה. לומדים בה כתף לכתף סטודנטים יהודיים מאזור הדרום וסטודנטים בדואים מרהט ויישובי הסביבה ונשמרת אווירה של כבוד הדדי, קבלת האחר ותרבותו, ולמידה משותפת.

התכנית מעניקה תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה רב גילאית, במסלול של ארבע שנות לימוד, המאפשרים להשתלב בשוק העבודה בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים ובתיכונים. היא מאפשרת התקדמות מקצועית באמנות לצד רכישת מקצוע.


תערוכת גמר | המכללה האקדמית ע״ש קיי
אוצרות: גבריאלה קליין, זיוה ילין
פתיחה: 9.7 בשעה 18:00; נעילה: 19.7
עזריאל ניצני 6, באר שבע
לפרטים והרשמה לתכנית הלימודים: 08-6402709 / 08-6402711

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden