כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

8 תגובות על הכתבה

 1. נמרוד ברנע

  על חומת האפרטהייד, ממש מעולה

 2. יובל

  יש לו עוד כמה כאלו למיטב זכרוני, ויש בה משהו באמת מדויק

 3. יובל

  מה שעשית שם, אבל לא לגמרי הבנתי מה הקשר של הדימוי. כלומר, יש לי כמה השערות אבל אני לא בטוח באף אחת מהן

 4. רונן א.

  איזה מן משפט טיפשי זה "הוא נהיה מותג בפני עצמו ". אז אמן מוצלח הוציע ספר והתפרסם בזכות הכשרון והתעוזה שלו. איפה פה הסתירה ולמה צריך לקחת את הביקורת שלו על תרבות הצריכה בערבון מוגבל? ביד דיל, אז הוא מוכר אמנות וגם ספרים, זה עדיין לא הופך אותו לקפיטליסט צבוע. בבקשה, בתור מעצב כדאי לך קצת ללמוד יותר מה זה תרבות הצריכה ובמיוחד מה זה מותג. (גם נעמי קליין היא לא מותג – פשוט עיתונאית טובה שמכרה הרבה עותקים של ספרה "נו לוגו")

 5. יובל

  כשאני אומר בערבון מוגבל אני מתכוון שצריך לחשוב קצת יותר לפני שמקבלים את מה שהוא עושה בעיניים עיוורות ולמחוא כפיים ולהגיד איזה מגניב הוא (ואני לא טוען שזה מה שעשית, אגב), ואני בטח לא אמרתי שהוא קפיטליסט צבוע
  אני חושב שיש לו עבודות חכמות ומעניינות אבל שהן הולכות על קו דק מאד בין ביקורת לבין לקיחת חלק בעולם אותו הוא מבקר. ומי שמוכר את הספר שלו ב-20 פאונד, שזה לא מעט, קצת קשה לי לייחס לו חתרנות וביקורת על תרבות הצריכה בלב שלם

 6. eyal

  אם לשפוט לפי הוויקי עליו מדובר באחד בשם רוברט בנקס.
  כתוב גם שהוא עשה תארוכה בא צייר על חיות, ובכלל מהוויקי עושה רושם שהוא קיבל הכרה ממסדית.
  "Banksy gets paid for charity work (e.g., Greenpeace) and can demand up to £25,000 for canvases. It has also been alleged that Banksy has done paid work with corporations such as Puma[22] although this has been denied. This has led to him being accused of being a sellout and a careerist by other artists and activists."

  בכל מקרה, האתר מלא בגרפיטי נהדרים, אין ספק שמדובר באמן מאד מרשים, גם עם השלב החתרני בחייו מאחוריו…

 7. רונן א.

  לא בא לי להיות הסניגור של בנסקי אבל למרות התהילה שהוא זוכה בא אני חושב שכדאי לציין בכל זאת איך הוא עובד בצורה שונה מכל כך הרבה אמנים ואפשר בהחלט ללמוד ממנו הרבה. בניגוד לאמני רחוב רבים כדוגמת שפרד פירי (http://www.maarav.org.il/classes/PUItem.php?lang=HEB&id=768) שהאמנות שלו באה לקדם את עסקיו, בנסקי מתנגד להדפיס טי-שרטים וביגוד אחר בטענה שאם היה עושה זאת זה הופך את כל העבודות שלו למסע פרסום ארוך לטובת מכירת לין הבגדים.
  כל הכבוד לו שהוא מוכר את הקנבסים שלו בהרבה כסף, דבר זה מאפשר לו להמיך לעשות אחלה אמנות רחוב/ציבורי.
  נכון הוא קיבל הכרה, אפילו עולם האמנות השמרני לא יכל להתעלם ממנו במיוחד שכל ילד עם סקייטבורד וספריי ביד ידע מיהו. עכשיו האוצרים החשובים שוברים את הראש איך למצוא את הבנסקי הבא.
  ולבסוף, עשרים פאונד זה הרבה כסף אבל כל מי שעבד בדפוס יודע שזה העלות להוציע ספר כזה ואם אתה לא רוצה לנצל עובדים בסין אז מאוד קשה להוציע ספר אמנות במחיר שווה לכל נפש.
  פשוט תיכנסו לתאגיד ספרים הקרוב ותגנבו את הספר, אני בטוח לבנסקי לא היה איכפת.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden