כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

כבוד גדול: ספר חדש לעודד עזר

ידיעה משמחת במיוחד:

הוצאת גשטאלטן הגרמנית, מהבולטות בעולם בתחום העיצוב, תוציא לאור בחודש מרץ ספר על עבודותיו של המעצב ואמן הטיפוגרפיה הישראלי, עודד עזר. עזר, בן 36, סיים את לימודיו במחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל בשנת 1998. הוא מלמד כיום במכון טכנולוגי חולון ובויצו חיפה. עבודותיו זכו במשך השנים לפרסים רבים, הוצגו במוזיאונים ובתערוכות, זכו לחשיפה בכתבי עת בינלאומיים ונמצאות באוספים הקבועים של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק ובמוזיאון ישראל.

עזר ידוע במתיחת הגבולות של עיצוב האותיות (הטיפוגרפיה), ועבודותיו הנסיוניות מאופינות בכך שהן נמצאות על קו התפר בין עיצוב לאמנות. העבודות שיוצגו בספר מחפשות אפשרויות וכיוונים חדשים ופורצי דרך בטיפוגרפיה, בעיקר בטיפוגרפיה העברית, אולם גם בזו הלטינית.

הספר יציג בעיקר את עבודות העיצוב האקספרימנטלי שלו, החל משנת 2000 ועד היום. כמו כן יוצגו גם הפונטים המסחריים שעיצב שניתנים למכירה. חלק אחר של הספר יוקדש לעבודות מוקדמות יותר, ובו יוצגו בין השאר עבודות מתקופת הלימודים שלו, מכיוון שלדבריו עבודות אלו מאפשרות להראות את ההתפתחות של עבודותיו.

4 תגובות על הכתבה

  1. ענת

    החכמתי, למדתי, נהנתי
    תודה

  2. לי

    לא רק מוכשר, אלא גם חכם. הוא הבין מזמן את מה שכל כך הרבה מעצבים בארץ לא מצליחים להבין: שהטיפוגרפיה בעברית הרבה יותר מגניבה והרבה יותר בתולית ואלסטית מטיפוגרפיה לטינית, בטח ובטח לעיניים זרות, שבאופן פרדוקסלי בדיוק לשם נושאים המעצבים המקומיים את עיניהם שלהם. יישר כוח

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden