כל מה שחשוב ויפה

מהנדס, רכבת וראש השנה

 skober3 skober2

כבוד למאייר המוכשר שחר קובר, שזכה בפרס ע"ש סידני טיילור (סופרת ילדים אמריקאית) שמוענק מאז 1968 מטעם איגוד הספריות היהודיות בארה"ב לספרי ילדים ונוער מצטיינים בעלי תוכן יהודי באנגלית, "אשר מציגים באופן אותנטי את החוייה היהודית" (כפי שכתוב בתיאור הפרס הרשמי).

הפרס מוענק לסופר ולמאייר ביחד. מדליית הזהב מוענקת לספר אחד או שניים, ומדליית הכסף לעוד שישה ספרים. פרס כספי לזוכי מדליית הכסף אין כאן. רק תעודה מהודרת. 22 ספרים נוספים זכו בציון לשבח. הפרסים יוענקו ביולי בכנס איגוד הספריות היהודיות בשיקגו.

הספר שקובר אייר, "Engineer Ari and the Rosh Hashanah Ride" מאת דבורה בודין-כהן, רבה רפורמית, זכה במדליית כסף. הוא מתאר את נסיעת הרכבת הראשונה בארץ בין יפו לירושלים, בשנת 1892, בזמן השלטון העות'מני. הרכבת ההיסטורית שנבנתה ע"י משקיעים צרפתיים באישור הסולטן, קיצרה את זמן ההגעה מחוף הים התיכון לירושלים משלושה ימים לכארבע שעות.

הספר מתאר את יומו של נהג הקטר הראשון ומשלב בו סיפור על ראש השנה – הרכבת אוספת בדרכה תפוחים, דבש, שופרות וחלות אותם מביא נהג הקטר לחבריו לחגיגות ראש השנה, תוך כדי שהוא חולף על נופי א"י.

קובר מספר שלמרות שנהגי הרכבת היו כנראה לא יהודים, (או ערבים, או תורכים), בסיפור הנהג הוא יהודי: "ציירתי את כולם כתורכים חביבים עם שפם גדול ותרבוש, פשוט כי זה כיף לצייר".

בספר הבא בסדרה, עליו הוא עובד עכשיו, תסע הרכבת בין התחנות ותאסוף סכך, ארבע מינים ועוד, ותבנה לה סוכה לתפארת. השלישי כנראה ידבר על חנוכה.

והנה סקופ קטן, פרסום ראשון: בימים אלו עובד קובר על ספר ילדים חדש של סמי מיכאל שיראה אור בהוצאת דביר. כבוד כפול!

אם הגעתם עד לפה, בונוס: הצצה לשלבי הסקיצה עד לעמוד הסופי

skober1

*כוכבית מייצגת שדות חובה

9 תגובות על הכתבה

 1. נועם

  זה נראה נהדר.
  ואפילו הציפור הלאומית בפנים.

 2. איילת מזרחי

  בקרוב אצלי,חח

 3. אור

  איורים מקסימים המון מזל טוב על הפרס

 4. שחר קובר

  תודה לכולם.
  גלית – אין גרסא בעברית. הספר יצא בארה"ב ומופץ במדינות דוברות אנגלית בלבד, עד כמה שאני יודע.

 5. רעות

  בהצלחה שחר!

 6. greyscale

  תמיד שמחה לשמוע על ההצלחות שלך מקרוב ומרחוק! כל הכבוד!

 7. נעה

  איזה כשרון! תענוג להסתכל!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden