כל מה שחשוב ויפה

הוכרזו הזוכים בפרס העיצוב לשנת 2010

ורד בבאי ועינת לידר זכו בפרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט בתחום הצורפות, מירה פרידמן זכתה בתחום האיור, אילון קומבור ושלי סתת (Coupleof) זכו בתחום הטקסטיל והאופנה, ונדב שלו בתחום העיצוב הגרפי.

גובה הפרס 20,000 שקלים לזוכה (סה"כ יחולקו 100,000 שקלים). ועדת השיפוט כללה את חבר השופטים סיגל ברניר, רביב ליפשיץ, דגנית שוקן שטרן, נעם שכטר ושלומית נמליך כמשקיפה מטעם משרד התרבות והספורט.

בנימוקים כתבו השופטים על עינת לידר שהיא "מנסחת אמירות פוליטיות וחברתיות בלתי מתפשרות בחומר תוך כדי שמירה על איזון מאופק בין קונספט לבין עבודת יצירה ידנית". על ורד בבאי נאמר בקרב השופטים שהיא "צורפת קלאסית המצליחה לחדש בתחום המדיום עצמו. העבודות שלה דנות הן בדימויים והן בעניינים פנים טכניים של המקצוע".

על שלי סתת ואילון קומבור נאמר ש"הזוג סתת-קומבור הם מפעל חיים פורץ דרך בתחום עיצוב ועשיית נעליים בארץ ובחו"ל. בעבודתם ניכרת תעוזה מחשבתית המובילה להגדרה מחודשת ורעננה של מושג הנעל, ועיצובה באמצעות יצירת ‘מבנים' חדשניים הנדמים לבניניים אדריכליים מקוריים".

על סגנון האיורים של מירה פרידמן כתבו השופטים ש"פרידמן מחייה תכנים אבסטרקטיים, תוך שהיא עוברת בווירטואוזיות מקווי רישום לעושר צבעוני ומאיכויות גרפיות-פוסטריות לביטוי מופנם חומרי-אמנותי". על נדב שלו כתבו השופטים שהוא "ממשיך מסורת רבת שנים של התקנת ספרי אמנות ופרוזה, אותם הוא רוקח בחוכמה וברגישות. אל החומרים שהוא סודר, הוא מוסיף בביטחון את עמדתו העיצובית ומטעין אותם באפקטיביות ובחידתיות, המקרבים את הקורא אל הספר".

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden