כל מה שחשוב ויפה

הצורפת שירלי בר-אמוץ היא הזוכה בפרס אנדי לאומנות עכשווית

הצורפת שירלי בר-אמוץ היא זוכת פרס אנדי לאומנות עכשווית לשנת 2012, שייסד הנדבן צ'ארלס ברונפמן. בר-אמוץ, ילידת 1974, היא בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים, יוצרת זה עשור וזוכה להצלחה בינלאומית.

הפרס, בסך 50 אלף שקל, מוענק מדי שנתיים. בנוסף לפרס הכספי, תערוכה של בר-אמוץ תוצג במוזיאון תל אביב בקיץ 2012, ושתיים מעבודותיה יימכרו למוזיאון תל אביב ומוזיאון ישראל. צוות השופטים נימק את זכייתה של בר-אמוץ וסיפר כי בעבודותיה של הצורפת ישנו איזון בין נרטיביות לאיכויות חומריות, שימוש מתוחכם בחומרים "גבוהים" (למשל זהב ואבנים טובות) לצד חומרים "נמוכים" (למשל טפלון), וטיפול מוקפד ואיכותי לצד פתיחות ורעננות. לדברי השופטים, עבודותיה הן "מעין פרגמנטים של נרטיבים שפותחים בפני הצופה מרחב פתוח לדיאלוג ודמיון".

פרס אנדי, שנוסד ב-2005, מוענק ליוצרים מצטיינים בתחומי הקרמיקה, הצורפות, הטקסטיל והזכוכית. השנה כלל חבר השופטים את המעצבת ההולנדית קיקי ואן אייק, שפועלת במגוון תחומי העיצוב וביניהם טקסטיל, צורפות ורהיטים; רבקה סקר – מייסדת עמותת Artis וחברה בוועדת ההיגוי של הפרס; נירית נלסון – האוצרת ומנהלת המרכז לאמנות חזותית Jcva; והמעצב התעשייתי עידו ברונו, שמכהן גם מרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden