כל מה שחשוב ויפה

עיצוב מבטיח במילאנו

היום התפרסמה על שני עמודים כתבה גדולה שלי בגלריה על הישראלים שהולכים להציג בשבוע העיצוב של מילאנו שיפתח מחר. אם בשנים קודמות היה אפשר למצוא פה ושם נציגות, השנה כבר מדובר בקנה מידה אחר לגמרי. קודם כל יש את שתי התערוכות הגדולות: תערוכת "פרומיס דיזיין" שתציג כ-60 פרויקטים של מעצבים ישראלים, צעירים וותיקים כאחד (אוצרים: אלי רוזנברג ופרופ' ואני פסקא), והתערוכה "‏THINKING HANDS" של המחלקה לעיצוב תעשייתי של בצלאל, שתציג עבודות נבחרות של סטודנטים מהתואר הראשון והשני (אוצרים: פרופ' עזרי טרזי, חיים פרנס, אלנית קבסה וליאורה רוזין).

מלבד שתי התערוכת הגדולות האלו יהיה אפשר למצוא בלוקיישנים אחרים בעיר גם את שלומי אזולאי וטל מור מסטודיו DAG; חממת העיצוב "d-Vision" של קבוצת כתר ועזרי טרזי; מותג העיצוב "Talents Design", בראשות המנהל האמנותי גל גאון עם שמואל בן שלום , דור כרמון, ג'וי ואן ארבן לסטודיו גודספיד, טל גור ואביעד משאלי; דויד אמר; אילה צרפתי; אלבי צרפתי ל"אקווה" בשיתוף אופיר צוקר; איתמר בורשטיין; ואביה צרפתי (אני מקווה שלא פספסתי אף אחד).

ללא ספק מדובר בקפיצת מדרגה ובנוכחות מרשימה, אם כי קשה לחזות מה תהיה ההשפעה של התערוכות הגדולות ושל הנוכחות הישראלית. כך או כך ברור שהשתתפות בתערוכה במילאנו לא מבטיחה הצלחה או תהילת עולם, גם אם מדובר בדרך הנכונה, וגם אם התקווה היא שלא מדובר במשהו חד פעמי (קצת הרחבתי על זה בכתבה).

– – –

גם אני אעשה מחר את דרכי למילאנו ובמשך חמישה ימים אתרוצץ ממקום למקום בנסיון לראות כמה שיותר דברים מעניינים. זה בסדר, אין צורך לרחם עלי: אמנם מדובר בעבודה אבל אני לא באמת מתלונן. הבונוס מבחינתי הוא שאחרי מילאנו אני ממשיך גם לרומא ולוונציה (כן, אני יודע). המלצות יתקבלו בברכה.

זו ההדמנות לאחר לכולם חג שמח ושתעברו את ליל הסדר בשלום.

כמאמר הקלישאה, אשוב לעדכן אחרי החגים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden