כל מה שחשוב ויפה

זכוכית ישראלית 2

פורטפוליו News: מוזיאון ארץ-ישראל יציג זו הפעם השנייה תערוכת ענק מקיפה, המבקשת להתחקות אחר ההתפתחות של זכוכית הסטודיו העכשווית בישראל (הראשונה בשם "מציאות שבירה", נערכה בשנת 2007). התערוכה הנוכחית מביאה עבודות שנעשו במרוצת ארבע השנים האחרונות. התערוכה תיפתח ב-15.7.2011 ותנעל ב- 15.11.11. אוצרת: אנריאטה אליעזר ברונר

בתערוכה יוצגו מאה עבודות שנוצרו בידי שישים ושבעה אמני זכוכית ישראלים הבאים מרקע שונה ומחזיקים בתפיסות אסתטיות מגוונות: החל באמני זכוכית מקצועיים בעלי ניסיון רב-שנים וכלה באמנים צעירים שזה עתה סיימו את לימודיהם בבתי-ספר לאמנות ושואפים לפתח שפה וסגנון ייחודיים להם.

אמנים נוספים בתערוכה אינם משתייכים במובהק לעולם הזכוכית; אחדים באים מתחומי אמנות אחרים כמו ציור, פיסול, עיצוב גרפי, עיצוב טקסטיל, עיצוב תכשיטים, עיצוב תעשייתי ועוד אחרים עובדים בטווח רחב של מדיות, לעתים גם בזכוכית. האופנים שבהם הזכוכית מטופלת משקפים כמה מן הדרכים היצירתיות ורבות הדמיון שבהן נעשה שימוש בזכוכית כמו גם את הרבגוניות שלה ככלי לביטוי אמנותי.

העבודות נחלקות למחזורי הנושאים הבאים (אם כי ניתן לעתים קרובות לשייכן ליותר מקטגוריה אחת): אדם וטבע, הדמות האנושית, נופי הרגש, נופים מנטליים, הזמן והזיכרון, העולם שבחוץ, התייחסויות תרבותיות, החומר הוא המֶסֶר, מכווני עיצוב, עיצוב תכשיטים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden