כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

ירמי פינקוס. צילום: שי איגנץ

ירמי פינקוס, ראש מסלול איור בשנקר, קיבל דרגת פרופסור חבר

ירמי פינקוס, ראש מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, קיבל דרגת פרופסור חבר. המאייר והסופר הקים לפני 11 שנים את התכנית ללימודי איור בשנקר, ומאז הוא עומד בראשה.

פינקוס, שהרצה באקדמיות לעיצוב של ברלין, המבורג ולוצרן, ייסד ב־1996 ביחד עם רותו מודן את קבוצת אמני הקומיקס האלטרנטיבית אקטוס. הקבוצה חוללה מהפכה בתחום הקומיקס בישראל וב־2007 אף נבחרה על ידי מגזין העיצוב האמריקאי ID כאחת מ־40 הקבוצות המשפיעות בעולם. ב־2004 זכה פינקוס בפרס העיצוב מטעם שר התרבות. כמו כן, הרומן שכתב ואייר – הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט (עם עובד) – זיכה אותו בפרס ספיר לספר ביכורים ב־2009. בשנה שעברה זכה פינקוס בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, על פועלו כסופר וכאמן הסיפור הגרפי.

פרופ׳ ירום ורדימון, חתן פרס ישראל לעיצוב ודיקן הפקולטה לעיצוב של שנקר, סיפר כי פינקוס הוא דמות מובילה בתחום החינוך לאיור והוסיף ש״השליטה בכלים מגוונים מאפשרת לו לבחור בין אפשרויות הציור והכתיבה, בנימה ייחודית המעניקה לו מקום נבחר בין יצירות הקומיקס העולמיות בנות זמננו״.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden