כל מה שחשוב ויפה

רגע אחרי המפגש הראשון, לקראת המפגש השני של פורטפוליו לייב

נתחיל בצילום: רגע לפני שהכל התחיל, שניה לפני שמתיישבים, מבט מלמעלה (בצילום של טליה זליגמן). תראו איזה יופי.

שעה קודם לכן, כשפניתי מרחוב אלנבי לרחוב ביאליק ביום שלישי האחרון, כבר היה חושך. לאט לאט התקדמתי לעבר בית העיר שהיה מואר כולו ואמרתי לעצמי – זה בדיוק המקום שבו רציתי שזה יקרה. וזה קרה, וזה יקרה שוב בחודש הבא. אני מקווה שאתם יודעים כבר עכשיו מה אתם עושים ביום שלישי ה-10/1 בשעה 20:30: המפגש השני של פורטפוליו בבית העיר (פרטים בקרוב).

לטובת מי שלא היה: הפסדתם. היה ממש כיף!

אני יודע שזו לא ממש חוכמה שאני אהיה זה שאכתיר את האירוע בהצלחה, כי מי שצריך לעשות את זה הם המבקרים שהגיעו לשמוע ולראות, אבל אני יכול לספר שאני מאד נהניתי. היה כיף לראות אנשים שאני מכיר ולפגוש אנשים חדשים, ולמרות שידעתי פחות או יותר מה האורחים שלי הולכים להגיד, היה לי מעניין לראות את החיבור ביניהם, את הדיון שנוצר, שלפעמים נגמר בהסכמה ולפעמים לא. עודד עזר היה מצויין כצפוי, והעבודות החדשות שהוא הציג היו מסקרנות כרגיל. טל בן צבי חיברה בצורה מעוררת מחשבה את הדיון למה שקורה מסביב מבחינה תרבותית ופוליטית ואני חושב שזה היה חשוב, גם אם היא אמרה דברים שלא כולם הסכימו עליהם. ודידי חנוך נתן את הפרשנות הטכנולוגית-תרבותית שלו והשאיר את כולם עם טעם של עוד.

זה, אגב, אחד הדברים שאני שמח מהם במיוחד: לא הייתה לי כל כוונה לסיים את הערב עם מסקנות נחרצות לגבי עתידו של כתב היד, גם כי לא היו לי כאלו וגם כי אני לא חושב שבשעה אחת אפשר לסכם כזה נושא. היה לי חשוב להציג מספר נקודת מבט, לערוך דיון אינטלגנטי ולעורר מחשבה, ולהשאיר את הקהל כאמור עם טעם של עוד – גם לגבי הנושא הספציפי וגם לגבי האופי של סדרת המפגשים. זו גם הסיבה שמלכתחילה ידעתי שאורכו האידיאלי של ערב כזה צריך להיות שעה אחת: לא קצר מדי ולא נמרח וארוך מדי.

אז אם יש לכם הערות, הצעות, תובנות – אתם מוזמנים להגיב פה או לשלוח מייל. ואם צילמתם גם אתם בארוע אשמח לקבל תמונות שמתעדות את הערב.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

8 תגובות על הכתבה

 1. אבירם

  אין בכלל ספק שהיה אירוע מוצלח למרות שראיתי את רוב הדיון מהכיוון שהקב"ה מביט על קרחות של אנשים 🙂
  בנוגע לדיון לגבי כתב היד. אני סבור שזה דיון כל כך חיוני בימינו, עד כדי כך שאפילו שעתיים שלמות לא היו מספיקות כדי להביע את מירב הדעות. אבל בהחלט היה מענין להעלות את זה. (מיותר לציין את דעתי המקבילה לדעת הרומנטיקן)
  השילוב המוזר בין המשתתפים העלה נופך מסקרן לגבי הדיון, כך שהייתי ממשיך להשקיע בפורום מגוון.
  ובקיצור, כל הכבוד.

  1. yuval saar

   תודה אבירם, כיף לשמוע. ובפעם הבאה תבוא להגיד שלום

 2. עידית

  יהיה מהנה, מעורר מחשבה, מרענן, מאיר עיניים, מעורר השראה ומרחיב אופקים כמו המפגש הזה, דיינו!

  תמשיך לדבוק ב… במקום ! מאלו יש לנו מספיק.

  להתראות ב – 10 לינואר מתי תגלה לנו על מה?

  1. yuval saar

   כיף כיף! ובלי נדר עד סוף השבוע יהיו עוד פרטים לגבי המפגש הבא

   1. יעל

    אנסה להגיע. בהצלחה בהמשך, אני בטוחה שהנחית במקצועיות וענין. יעל

    1. yuval saar

     תודה תודה. ותבואי בפעם הבאה

 3. רוני

  היה אכן מרתק, רק שאני הייתי מאריכה מעט. לפחות משניים מהדוברים רציתי לשמוע עוד. מחכה לעוד, לא יהיה קל להתרומם שוב לרף שהצבת.

  1. yuval saar

   תדה, תודה
   זו שאלה לגבי הלהאריך, נראה…
   בכל מקרה אני מבטיח שגם המפגש הבא יהיה מעניין לא פחות!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden