כל מה שחשוב ויפה

אלף אלף אלף

יש לפעמים את הדברים הקטנים האלו שאני מרוצה מהם במיוחד; צילום המסך שבראש הפוסט הוא אחד מהם. ומה אומר אותו צילום? שביום שני האחרון, הכתבה הנקראת ביותר בגלריה באונליין הייתה כתבה שלי על חמישה מעצבים פונטים צעירים. המרוצות נובעת פחות מכך שמדובר בכתבה שלי אלא יותר מכך שמדובר על כתבה שעוסקת בפונטים. ומה אפשר ללמוד על זה? בעיקר שאנשים אוהבים לקרוא לאו דווקא על הדברים שלפעמים נדמה לנו שמעניינים אותם. ובמילים אחרות: המילה טיפוגרפיה היא כבר לא משהו שצריך להסביר בכל פעם מחדש. כן! אנשים מתעניינים בשפה, באותיות, בכתב יד. ראיתי את זה בכתבה הזו, ובכתבה על הפונט החדש של עודד עזר בשנה שעברה, ובכתבה מלפני שנה וחצי על פרנק ריהל ואריאל שהתפרסמה במוסף, ובמפגש הראשון של פורטפוליו לייב, ויש עוד דוגמאות.

כששמעתי לראשונה על  "אאא", ידעתי שאני רוצה לכתוב על האתר, אבל לא לגמרי ידעתי איך אני מטפל בזה ואיך אני מזכיר את כל המשתתפים ומספר עליהם לציבור הרחב. "בית לטיפוגרפיה עברית", מכריזה כותרת האתר, שהוקם על ידי המעצב אברהם קורנפלד, במטרה לקדם טיפוגרפיה עברית חדשה שמכבדת את מקורותיהן של האותיות ושל השפה. מעבר לכך, האתר גם מציב אלטרנטיבה רעננה לחברות הפונטים הגדולות ששולטות בשוק המקומי, וממשיך את המסורת של מעצבי פונטים עצמאיים כמו ינק יונטף, עודד עזר, מיכל סהר, דני מירב ("הטייס") ועוד.

לכאורה זו כתבה שמיועדת למעצבים גרפים, הם אלו שאמורים לקנות פונט כזה או אחר באתר המעוצב להפליא. מצד שני כמו שכבר אמרתי, אותיות, שפה וטיפוגרפיה זה נושא שמעניין את הקהל הרחב. ואז הבנתי מה צריך לעשות: למה שלא נצלם את כל המשתתפים באתר, כל אחד מחזיק את האלף שלו? לשמחתי הרעיון התקבל בברכה על ידי כל הנוגעים בדבר ויצאנו לדרך. הנה התוצאה:

מימין לשמאל: נדב ברקן, אברהם קורנפלד, ליה אופיר, נוי ניימן ושני ברבר. צילום: גלי איתן

אין לי משהו מאד חכם להוסיף חוץ ממה שכבר אמרתי (וכן, אני יודע שנדב ברקן מחזיק "א" של אהרוני). אני חושב שמדובר ביוזמה מבורכת ואני מקווה שהם יעשו את המיליונים מאלפי המשקלים שהם ימכרו. חוץ מזה אני יכול רק לספר שבשבוע הבא, בלי נדר, תהיה עוד כתבה על טיפוגרפיה (כן, כן!), וגם (לא קשור) שביום שישי הקרוב יתפרסמו שני ראיונות שלי, שבאופן אישי אני מאד מרוצה מהם – אחד עוסק בעיצוב של פייסבוק (!) והשני בעזרא מילר מהסרט "חייבים לדבר על קווין" (!!!).

*כוכבית מייצגת שדות חובה

4 תגובות על הכתבה

 1. מתי

  איפה צילמו את התמונה זה מה שאני רוצה לדעת

   1. מתי

    כי יפה שם מאוד

 2. גליה

  קראתי את הכתבה בריהל טיים 🙂 וכבר אז חשבתי שהיא מצויינת. בעצם, לא סתם מצויינת. פונטסטית!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden