כל מה שחשוב ויפה

מיה מוצ'בסקי פרנס וגלי כנעני הן הזוכות בפרס אנדי לשנת 2013

פורטפוליו News: הקרמיקאית מיה מוצ׳בסקי פרנס ומעצבת הטקסטיל גלי כנעני הן הזוכות בפרס אנדי לאומנות עכשווית לשנת 2013 מייסודו של צ׳ארלס ברונפמן ומוזיאון תל אביב לאמנות

מוצ'בסקי פרנס, ילידת 1972, בוגרת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ולימודי התואר השני במחלקה לקרמיקה וזכוכית באקדמיה המלכותית בלונדון (RCA). מאז שנת 2005 היא מרצה במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. צוות השופטים של הפרס זיהה בעבודותיה "ביטויים פוליטיים וחקירות אסתטיות ביצירות תלת-ממדיות. המקצועיות של הדיסציפלינה נטועה היטב בגוף עבודותיה של מוצ'בסקי פרנס, אך ההקשרים נמתחים אל מעבר לעיסוק באובייקט".

גלי כנעני. צילום: רוני כנעני

כנעני, ילידת 1968, בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ולימודים מתקדמים בעיצוב טקסטיל בקולג' לאמנות ועיצוב Kanazawa, יפן. מאז שנת 2004 היא מרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, ומשנת 2006 במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. בנימוקי השופטים הנכתב כי "המרקמים הארוגים של כנעני הינם איים של אינטנסיביות שקטה הנובעים מתוך מיומנויות מסורתית וחיבורים בין תרבותיים של מקומות והיסטוריות. בתהליכים ממושכים של מחקר, של בנייה, פירוק והרכבה, כנעני אורגת ופורמת תוך הפניית תשומת הלב לצרופים חדשים ושימת דגש על פרטים ותוך הפניית המבט לקורלציה בין תהליכי קריאה ואריגה.

פרס אנדי מייסודו של צ'ארלס ברונפמן מוענק ליוצרים מצטיינים בתחומי הקרמיקה, הצורפות, הטקסטיל, האופנה והזכוכית. הפרס נוסד בשנת 2005 במטרה לתמוך בתחומי האומנויות העכשוויות מתוך אמונה באיכותה של האומנות הנוצרת בארץ. לכל אחת מהזוכות יוענק פרס כספי בגובה 25,000 שקלים; עבודותיהן יוצגו במסגרת תערוכת הפרס במאי 2013 במוזיאון תל אביב לאמנות ובמקביל לתערוכה יצא לאור קטלוג; שתיים מעבודותיהן של הזוכות ירכשו לאוספי מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון ישראל, ירושלים

השנה כלל חבר השופטים את רבקה סקר מייסדת Artis וחברה בועדת ההיגוי של הפרס; נירית נלסון, אוצרת ומנהלת המרכז לאמנות חזותית Jcva , ירושלים; עידו ברונו, מעצב תעשייתי ומרצה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל; ומאירה יגיד חיימוביץ, אוצרת המחלקה לעיצוב ואדריכלות במוזיאון תל אביב לאמנות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden