כל מה שחשוב ויפה

פגישת מיחזור: מעצבים אלמונים, מעצבים חדשים

פורטפוליו News: ״פגישת מיחזור: מעצבים אלמונים, מעצבים חדשים״, תערוכה חדשה בגלריית הקצה בנהריה, תיפתח ב־19.1. משתתפים: יעל אבני (ליבנה), סטודיו אבן פז עיצוב, חנן דה לנגה, סטודיו טחנה לעיצוב, סטודיו יונתן בר-אור, אפרת מירב, יעקב קאופמן, מירב רהט, דבי רמון אנסבכר, לי רמון ומעצבים אלמונים. אוצרת: לי רמון
יעל אבני ליבנה - 2009 - "Two-Go" - מושב לרוכב, ארגז פלסטיק. צילום: יעל אבני ליבנה

יעל אבני ליבנה – 2009 – "Two-Go" – מושב לרוכב, ארגז פלסטיק. צילום: יעל אבני ליבנה

שיתוף משאבים, ניצול מקסימאלי של חומרי גלם, צריכת חפצים מיד שנייה וצמצום היקף הצריכה – הן חלק מהפעולות שנוקטים היום ממשלות, מעצבים ואזרחים בעולם לאור קריסת המערכות הפיננסיות והמשבר הכלכלי. התערוכה "פגישת מיחזור" מתייחסת לפילוסופיית הקיימות הטוענת שרק שילוב נכון בין טבע, תעשייה ובני אדם – יפיק את אורח החיים הנכון והאפשרי.

אוצרת התערוכה, לי רמון, מספרת (וזה המקום לספר שהיא בת דודתי ושהסבא המדובר הוא גם סבא שלי):
ראשיתה של התערוכה באובייקט שיצר סבי – אפרים יונס, למען סבתי רחל בירושלים של 1924: על מנת לשחזר בפניה את שכלולי המטבח הגרמני של אמו בקלן, הוא הרכיב משני להבי סכין ושיירי קרשים שמצא – פורס מפלפונים ותפוחי אדמה, שעשה את תפקידו בשלמות. פורס המלפפונים יוצג בתערוכה לצד חפצים שימושיים אחרים, שנוצרו בידי ״מעצבים אלמונים״, וליד אלה יציגו מעצבים עכשוויים, מהמרכזיים בתחום, פתרונות שונים לשימוש חוזר או שונה בחפצים מוכרים.

המעצבים בני זמננו – כולם פעילים ומעורים בשדה העיצוב העכשווי – מציגים בתערוכה תחליפים מומצאים למוצרי צריכה מוכרים, או למוצר יקר הקיים בשוק, חפצים המציעים שימוש חדש לחפץ וחומר שסיימו את תפקודם המקורי, או  שימוש שונה, מפתיע והומוריסטי בחפץ יומיומי.

התערוכה המוצגת בגלריה הקצה אינה מציעה להפוך כל פריט זבל לחפץ מעוצב ומתוחכם, ואינה באה כמובן לפתור את בעיית הררי הזבל הנערמים בעולמנו. פגישת מיחזור מנסה להעיר את תשומת ליבנו לפוטנציאל הנוסף והלא-צפוי הגלום בחפצים ובחומרים, ולתמוך באפשרות של מיתון הצריכה.

מפגשים בתערוכה פגישת מיחזור

2.3.13 שבת: אפרת מירב – מעצבת מוצר. סדנת יצירה
11:30- סדנא למבוגרים, 16:00- סדנא לילדים – גיל 6-10 בלווי מבוגר
חברת השפע היא מקור אינסופי של חומרי גלם שונים. בהשראת התערוכה נתייחס לפסולת מזווית חדשה ונגלה את אפשרויות היצירה המפתיעות הגלומות בחומר בהקשרים שימושיים אמנותיים וכמובן ירוקים. נא להירשם מראש.

7.2.2013 יום חמישי 19:00: ד״ר אשר וטורי – חוקר ומרצה, המכללה האקדמית מכללת עמק יזרעאל
ראש הפרויקט לחינוך סביבתי של עיריית נהריה
פיתוח בר קיימא בעידן הפוסטמודרני
פילוסופיית הקיימות צמחה מתוך ראיה אשר לפיה הטבע והחברה, החומר והרוח, משולבים זה בזה ותלויים זה בזה ורק שילוב זה עשוי להצמיח תבנית של "צדק".

16.2.2013 שבת 11:30: חנן דה לנגה – מעצב
רדימייד כשותף בעצוב
התבוננות, טכנולוגיה, תעשייה, שאריות, חומרים, סביבה, מציאה, מצבים אנושיים, הומור, אובייקט.

23.2.2013 מוצ"ש בשעה 19:00: יובל סער – מעצב גרפי, מרצה וכתב עיצוב, עיתון הארץ
עיצוב תחת השפעה: משבר כלכלי, מהפכה דיגיטלית
שיתוף משאבים, ניצול מקסימאלי של חומרי גלם, צריכת חפצים מיד שנייה וצמצום הקף הצריכה – הן חלק מהפעולות שנוקטים ממשלות, מעצבים ואזרחים בעולם לאור קריסת המערכות הפיננסיות והמשבר הכלכלי.

הגלריה פתוחה בימים:
שני 16:30-19:00, חמישי 10:30-13:00, שישי 12:00-15:00 ושבת 11:00-13:00
הכניסה חופשית, קבוצות מתבקשות לתאם מראש: 04-9926819 ,0524-882177
עלות השתתפות במפגשים 20 ₪.
'הקצה' רחוב לוחמי הגטאות 34, נהריה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden