כל מה שחשוב ויפה

פורטפוליו לייב 14: חותמת לילה

התערוכה האחרונה שנפתחה בבית העיר במסגרת שנת האופנה, היא תערוכה המציבה במרכז את האייקון והאיש שעיצב את חיי הלילה של תל אביב, שמעון שירזי. בעבור שירזי, חלל המועדון משמש כמעבדה אנושית ליצירת עולמות אוטופיים המורכבים מחלומות ופנטזיות.

לעיצוב יש חלק מרכזי ומהותי בתערוכה, כמו גם במסיבות שמארגן שירזי במועדונים שונים, אולם הוא אינו זוכה בדרך כלל להיות חלק מהשיח הביקורתי שקשור לסצינת חיי הלילה. הדבר קשור ליחס שמקבלת בדרך כלל תרבות חיי הלילה, שאינה זוכה אף היא שיבחנו אותה בעיניים ביקורתיות יותר תוך מבט על הקשרים רחבים יותר; תרבות שאינה נחשבת ראויה להיות חלק מסדר היום התרבותי בישראל, שמקדם תמיד את החשוב, הדומיננטי והמקובל.

מה תפקידו של מעצב ביצירת אווירה – בין אם מדובר במועדון, במסעדה, במלון או בבית קפה? מה ההבדל בין תהליך העיצוב של חלל ביתי לבין עיצוב של מועדון או מסעדה? אלו מגמות ושינויים חלו בעיצוב חיי הלילה בשנים האחרונות? עד כמה עיצוב זה נתון לאופנות ועד כמה הוא מבוסס על אותם היסודות לאורך השנים? ואיך קרה שדווקא עיצוב הפנים של משרדי תאגידים גדולים – כמו גוגל – הפך למגרש המשחקים של מעצבי הפנים בכל העולם?

שאלות אלו יעמדו במרכז המפגש ה-14 בסדרה, שיתקיים ביום שלישי ה-12/2 בשעה 20:30, בבית העיר – ביאליק 27 תל אביב.

במפגש ישתתפו ירון טל, מעצב פנים המתמחה ביצירת חללים מסחריים – בתי קפה, מסעדות, ברים, בתי מלון ואולמות תצוגה – וביניהם רשת מלונות דן, רשת מקס ברנר, גוגל ישראל, מגה בעיר, קבוצת פישמן, תכשיטי מילר, מסעדות השף שגב משה, נירלט צבעים, לגעת באוכל, גינדי השקעות ואחרים; עידית פרנקל, מעצבת ודי.ג'יי, שביחד עם שותפה ניב הדס כותבת ועורכת את הבלוג תפו"ד, אתר "האוס, טכנו ותפוחי אדמה"; וניסן שור, עיתונאי (בעל טור אישי במגזין טיים אאוט תל אביב), תסריטאי ובמאי, שבשנה שעברה ערך את הספר "תרימו" – שהציג פליירים, הזמנות וכרזות בתרבות המועדונים הישראלית; ושספרו "לרקוד עם דמעות בעיניים" שעסק בתרבות המועדונים, עובד לסדרה דוקומנטרית בת שלושה חלקים.

(והתמונה בראש הפוסט? מסעדת טייגר לילי בעיצוב סטודיו ירון טל. צילום: איתי סיקולסקי)

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden