כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

5 תגובות על הכתבה

 1. אודית לורן בלקין - קולגה

  לצערי הפעם אני לא מסכימה עם הכתוב שהוא קולגה מוערכת ביותר
  לדעתי פיצול התערוכות גורע ופוגם בערכים החינוכיים של בתי הספר
  לא חייבים לייצר תחרותיות שהיא בבחינת "אני יותר גדול, אני יותר חזק, אני מגיע יותר רחוק (מהמוסד החינוכי)". עוד יהיה לזה זמן…
  להיפך, שמירת הפרויקטים של הסטודנטים עד הרגע האחרון בחממה החינוכית היא חשובה ביותר. איפה אותן תערוכות בהן הפכו בתי הספר להיכלים מעוצבים עליהם טרחו הסטודנטים יום ולילה וזכו לקולות התפעלות של המבקרים? ומה רע גם בקולגיאליות של הצגת כל המחלקות זו לצד זו לקבלת תמונה רחבה ומעמיקה על כל המוסד כולו?
  הצגת התערוכות במוקדים ותאריכים שונים לא רק הופכת את כל העניין לטרחני, מסובך ומסורבל אלא גם מכניסה ערכים שניתן היה לנטרל אותם כמו יוקרה, כספים וכדומה. עוד רגע הסטודנטים יגיעו לתערוכות בחליפות שלושה חלקים, שמלות נשף ולימוזינה.
  לטעמי זה לא צנוע, לא יאה ולא חינוכי והייתי מצפה שכולם יחזרו חזרה למקור

  1. yuval saar

   קודם כל אני שמח שלא מסכימים איתי, זה תמיד יותר מעניין.
   מעבר לכך אני לא מסכים עם המסקנה שזה לא צנוע או חינוכי. ממש לא, אפילו להפך. אני חושב שיש פה נסיון אמיתי להיות חינוכיים הרבה יותר. סוף כל סוף יש מי שעוצר רגע ובודק האם מה שאנחנו עושים כל כך הרבה זמן בעיניים עצומות מתאים, טוב, משיג את המטרה. אפשר להתווכח אם התשובה היא כן או לא אבל אני בטח לא חושב שזה לא חינוכי או לא צנוע. אני גם לא חושב שזה ערך עליון להציג את העבודות בבית הספר. אם יותר אנשים יראו את התערוכה למשל כי היא מוצגת בנמל יפו או מתחם התחנה או לא משנה איפה, למה לא?
   אני גם לא חושב שיש פה רק אלמנטים של גדול רחוק חזק יותר. אני חושב שכמו כל מהלך גם לזה יש יתרונות וחסרונות וכמו שכתבתי בזהירות – גם אם זה יהיה כשלון קולוסאלי, מה שאני לא חושב, מגיע להם כל הכבוד על הנסיון לעשות דברים טוב יותר, על הנסיון לעצור לרגע ולבחון בעיניים ביקורתיות את הנהלים הקיימים.
   בכל מקרה אני מאד סקרן לראות איך זה יהיה, ומה יהיו התגובות של כולם.

   1. איריס

    ומה לגבי זה שכל הפרוייקטים שראית בשנקר בהגשות בכלל לא יוצגו בתערוכה ושהסטודנטים זוכים להציג את הפרוייקט רק יום אחד, אותו יום שבו הם לחוצים ועומדים בפני ביקורת? גם בזה אתה מצודד?

    1. yuval saar

     הי איריס.
     באופן עקרוני אני לא חושב שתערוכת בוגרים זה דבר קדוש, גם לא פרויקט הגמר. מי אמר שחייבים להציג את פרויקט הגמר? במיוחד פרויקטים שאין סיכוי להבין אם הסטודנט לא עומד ליד הפרויקט כל התערוכה ומסביר אותו? בכל מקרה אני חושב שזה לא שחור ולבן ואני מאד מקווה לפרסם פוסט ראשון בנושא ממש בקרוב

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden