כל מה שחשוב ויפה

אומת האיור: קול קורא

להגיד שאני מתרגש זה אנדרסטייטמנט. אחרי עשרות המפגשים שכבר היו בסדרה איור עכשיו (ולפני העשרות שעוד יהיו!), ואחרי אינספור הפעמים שבהן ציינתי כמה אני אוהב את תחום האיור, הנה זה קורה. או ליתר דיוק – הנה הקול הקורא לתערוכה שאאצור בבית האמנים בתל אביב בשנה הבאה. לא היה פשוט להחליט במה להתמקד אבל יש נושא, ויש שם (תודו שהוא מעולה), והכי חשוב – יהיו איורים מצויינים ותהיה תערוכה הכי יפה בעולם. באחריות. בלי נדר יהיו עוד כמה דברים, שעוד מוקדם לספר עליהם, אבל הנה בינתיים הפרטים המלאים:

בשנים האחרונות אפשר למצוא את האיור הישראלי בכל העולם: לוח שנה בשטוקהולם, קליפ ללהקת היפ הופ בסיאטל, ספר ילדים בדרום קוריאה, פוסטר לתחרות בג'מייקה, רומן גרפי באיטליה, אנימציה למופע מחול בנורבגיה, פרסומת לחברת סלולר בגרמניה, איור למגזין אופנה באנגליה, ועוד. האחראים לכך הם שניים: האקדמיות המקומיות לעיצוב שמכשירות דור חדש וכשרוני של מאיירים, והעידן הדיגיטלי שקיצר את המרחקים ופתח דלתות חדשות.

אולם, את האיור הישראלי שזוכה בפרסים ומתפרסם בכל העולם, אי אפשר לראות בישראל. הסיבות לכך רבות, אולם התוצאה היא אחת. התערוכה אומת האיור, שתוצג בבית האמנים בתל אביב במאי 2014, מבקשת לשנות את המצב: לחשוף את הקהל המקומי ואת צרכני האיור לכשרונות הישראלים שמשגשגים בחו"ל.

מאיירים ומאיירות מוזמנים לשלוח הצעות לעבודות שיוצגו בתערוכה. על העבודות להיות כאלו שפורסמו לראשונה בחו"ל (כלומר, נוצרו בעבור שוק שאינו ישראלי), בשנים האחרונות, בכל פורמט (כרזה, ספר, קליפ וכן הלאה). את ההצעות רשאים להגיש מאיירים ומאיירות שפעלו בישראל בזמן ביצוע העבודה.

יש לשלוח את ההצעות עד ה-15/09/2013 לכתובת: [email protected]

– בשלב הראשון אין צורך להגיש קבצים באיכות דפוס. לאחר תהליך המיון תתבצע פנייה אישית לכל מאייר/ת על מנת לקבל את הקבצים בפורמט המתאים.

– יש לקרוא לכל קובץ בשם המאייר/ת + שם העבודה (בעברית) ולציין בנפרד את שנת ההוצאה ואת המידות.

– תינתן עדיפות לעבודות שבוצעו לאחר ה-1/1/2010 (ובכל מקרה לא לפני ה-1/1/2005), ולעבודות שלא הודפסו או פורסמו בישראל.

– אין הגבלה על מספר ההצעות שמוגשות.

– על כל מאייר/ת לדאוג להסדרת נושא זכויות היוצרים כך שמותר יהיה להציג את העבודות בתערוכה.

– אנו לא מתחייבים לקבל אף הצעה מאלו שיוגשו ומשאירים לנו את הזכות לפנות באופן ישיר למאיירים, ולהציג בתערוכה גם עבודות שאינן עונות על תנאי הקול הקורא באופן מוחלט.

– אנו שומרים לעצמנו את הזכות לבטל את התערוכה או לדחותה בכל עת.

– לתגובות ושאלות אפשר לפנות בכתובת: [email protected]

*כוכבית מייצגת שדות חובה

10 תגובות על הכתבה

  1. ליבי דאון

   בהצלחה. אכן יש כאן יופי של מאיירים ואני שמחה מאוד שתינתן להם במה.

 1. ella

  מרגש!!

 2. yuval saar

  תודה, תודה ותודה. באמת מרגש!

 3. לי

  תבורך X2

  1. yuval saar

   חן חן ! !

 4. מונה

  אז הדבר שיחבר את המוצגים בתערוכה זה שהם כולם התפרסמו בחוצלארץ? אוצרות מסוג זה היא לא ההגדרה המילונית של פרובינציאליות?

  1. yuval saar

   ממש לא פרובינציאליות. הרעיון פשוט: להציג לקהל עבודות מעולות ויוצרים מצויינים שהוא לא נחשף אליהם. יש דברים נפלאים שקהל לא מכיר ונראה לי שחבל

  1. yuval saar

   לא הבנתי את השאלה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden