כל מה שחשוב ויפה

פתיחת העונה הישראלית לעיצוב בחולון 2013/14

ב־3 בספטמבר 2013 תפתח בפעם החמישית העונה הישראלית לעיצוב בגלריות העירוניות בחולון. אירוע פתיחה חגיגי יתקיים בשעה 21:00 ברחבת גלריית החווה בהשתתפות הצמד האלקטרוני The Hybrid Lavas, המורכב מהבמאי, היוצר ואיש האופנה נמרוד פלד, והמוזיקאי אורי צידון
יניב דרעי

יניב דרעי

גלריית המשכן בית מאירוב
תערוכת יחיד של הצלם יניב אדרי. אוצר: ראובן כהן
צלם האופנה יניב אדרי עומד במרכזה של תערוכת יחיד הנושאת את שמו שבה יוצגו מגוון רחב של אימגי'ם המשקפים את יצירתו ב-15 שנות פעילותו בשדרת עיצוב האופנה הישראלית. אדרי, הפעיל בעולם האופנה מאז סוף שנות ה-90, נחשב לפורץ דרך בתחום צילום האופנה בישראל. הוא סלל דרך לדור חדש של צלמי אופנה, באופן שבו הוא צילם כמו גם בהתייחסותו לאובייקט, לסביבה, ולדינאמיקת הצילום עצמה.
(נעילה: 9/11/13)

תמר קרוון

תמר קרוון

גלריית החווה
א ה ב ה ח ד ש ה . אוצרת: תמר קרוון
המושג ״אהבה חדשה״ נמצא במרכז תערוכה קבוצתית בהשתתפות מעצבי אופנה, צלמים, ציירים, אמנים ואושיות אופנה, שמציגים את האינטרפרטציה האישית שלהם לנושא. חלקם מציגים התאהבות חדשה בשדה אמנות שבו לא עסקו קודם לכן ואחרים מציגים את הפרשנות האישית שלהם למושג ״אהבה חדשה״. משתתפים: דורין פרנקפורט, יואב הירש, מעיין גולדמן, אודליה ארנולד, דני קרוון, עמית ישראלי, תמר קרוון, אניה מרטירוסוב, מוטי רייף, מור כפיר, אלין אלג'ם, טניה ג'ונס, מעין לוי אלנטק.
(נעילה: 16/11/13)

שד' דב הוז
תערוכות חוצות של הצלם רון קדמי – DUNE 13
צלם אופנה הוותיק רון קדמי יציג בגלריית החוצות בדוב הוז סדרת צילומים השואבת את השראתה מספר המדע הבדיוני ״חולית״ מאת פרנק הרברט. מקור ההשראה של קדמי לדמויות המצולמות הן בנות גישרית, מונח הלקוח מספר הזוהר, המכוון לנשים שהוכשרו הכשרה רוחנית וגופנית וניחנות ביכולות על חושיות. הנשים המנהלות את מסדר בנות גישרית פועלות תחת תכנית רבייה שעתידה להביא ללידתו של האדם האולטימטיבי. בנות גשרית של  קדמי מצולמות כשלראשן מסיכות מתוך סדרה חדשה שנעשתה בטכנולוגיה מסורתית על ידי צמד יוצרים ממוסקבה – studio larossa – המתמחים ביצירת מסכות בטכנולוגיה מסורתית שאותה למדו מיוצרי מסכות בוונציה לצד שימוש בטכנולוגיה עכשווית.
(נעילה: 31/12/13)

גלריית חנקין
״תכשיט למעשה״. תערוכה של המעצבת יעל פרידמן
בתערוכה יוצגו מגוון רחב של תכשיטים עשויים מפלסטיק ומתכת המשמשים גם כמשחק וגם כתכשיט. כך לדוגמה יוצגו טבעות פאזלים, שמתפרקות לחלקים או חלקים המתחברים יחדיו לתכשיט.
(נעילה: 19/10/13)

גלריית ויטרינה. הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון
״מסקיצה לנעל״. תערוכת עיצוב נעליים. אוצר: אריה ברקוביץ
הנעל, יותר משהיא אביזר לבוש שימושי, הפכה עם השנים לאובייקט אופנתי נחשק, שמניע מעצבי על בכל העולם מדי עונה לעצב את הדבר הבא, המקורי והחדשני. עיצוב נעליים דורש מיומנות ידע ולא מעט מסורת. בארץ התפתח התחום רק לאחרונה בזכות בתי ספר לעיצוב נעליים, לימודים בחו"ל ומחלקות לעיצוב באקדמיות השונות. ניתן לזהות יותר ויותר עיצוב מקומי מוצלח שחודר לשוק המקומי ואף מנסה לצאת לחו״ל. אחד המותגים המקומיים שהיו מהראשונים להחדיר את העיצוב המקומי לתודעה ואף מצליחים לייצא, הם קאפל אוף, שיצרו קו ייחודי שמתחדש מדי שנה ומגשר בהצלחה בין השימושי, האופנתי והאמנותי. מגוון מעבודותיהם יוצג בתערוכה.
(נעילה: 19/10/13)

תערוכות נוספות שיוצגו במהלך העונה:
תערוכה ראשונה משותפת של המעצב הגרפי והארט דירקטור, רפי דייגי והצלם עודד קליין שמציגים עיצובי תקליטים מכל הזמנים שיצרו יחד (אוצר: אודי רוזנוויין); תערוכת צעצועים ומשחקים של מעצבים ויוצרים ישראליים התערוכה תדון בהמצאת משחק מראשית הדרך: חשיבה, חקר, עיצוב והכנה סופית ובצוע (אוצרת: יהודית ברכה); רוני סומק בעיני מעצבים ואמנים (אוצר: ד״ר גיא מורג צפלביץ); תערוכה יחיד למעצב האופנה אלון ליבנה; תערוכת עיצוב תכשיטים של מעצבים מפולין (בשיתוף המכון הפולני בתל אביב ומוזיאון העיצוב חולון); תערוכה המציגה אוסף פריטים של המעצבת יפה מאיר מעוצבים בסגנון הממפיס (אוצר: אריה ברקוביץ); ״6 על 6״, פרויקט חגיגי החולש על כל הגלריות העירוניות ומציג סדרת תערוכות בתחומי העיצוב השונים לרגל יומולדת 66 למדינה (אוצרות: מכון טכנולוגי חולון); תערוכה למעצבת דליה ברקי שהופכת שאריות של פלסטיק תעשייתי ותבניות אפיה עגולות לגופי תאורה; ועוד.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden