כל מה שחשוב ויפה
שולחן ניו בגדד
שולחן ניו בגדד. צילום: מ״ל

פורטפוליו לייב ירושלים, מפגש 2: חדשנות דרך חשיבה עיצובית

מפגש שני בסדרת המפגשים פורטפוליו לייב בירושלים יתקיים ביום שלישי ה-29/10 בשעה 20:00, בגלריית YH4, יד חרוצים 4, קומה 4, ירושלים, בהשתתפות:

  • המעצב עזרי טרזי
  • אמי שחר וסלומה פקיאל, גלריית דיזיינספייס
  • סמנכ"ל השיווק של רשת טולמנ'ס, נגה פרידלנדר

והפעם: חדשנות וחשיבה עיצובית

מעטים האנשים בישראל שמילאו – ועדין ממלאים – תפקידים רבים כל כך בעולם העיצוב, ובזכות כך משפיעים מדי שנה על דור העתיד של המעצבים בישראל, כמו המעצב עזרי טרזי. מגוון התפקידים שהוא ממלא בעולם האקדמי, לצד הפעילות המוזיאלית והציבורית שלו בתחום, מקנים לו תפקיד מכריע בהתווית הכיוון של התחום: הוא מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל מאז 1992 ועמד בראשה בין השנים 1996-2004; לאחר שהקים את התוכנית לתואר השני בעיצוב תעשייתי בבצלאל בשנת 2003 עמד בראשה עד השנה שעברה. בנוסף, הוא חבר במועצה להשכלה גבוהה משנת 2006, עובד כמעצב פעיל ועבודותיו הוצגו במוזיאונים, בגלריות ובירידים החשובים בעולם.

השנה טרזי הוציא לאור את ספרו הראשון, "Dז – חדשנות דרך חשיבה עיצובית", המציג מתודולוגיה מנומקת לחשיבה עיצובית, ופונה לא רק למעצבים אלא גם ובעיקר לקהל הרחב ולמקבלי ההחלטות. עיקר הספר הם שבעה פרקים המתארים מתודולוגיה מנומקת לחשיבה עיצובית, ששואבת את השראתה מעולם החקלאות: חריש, זריעה, נביטה, הנצה, פריחה, הבשלה וקציר.

D7_cover_02

האם צורת החשיבה של מעצבים ומתודות העבודה שלהם באמת עדיפות על פני מתודות אחרות? מתי יש ערך לחדשנות ומתי היא רק עוד טרנד או באזז וורד אופנתיים? מה התפקיד והאחריות של האקדמיה בהכשרת המעצבים וכיצד היא מתמודדת עם הביקורת על הסטודנטים צעירים שרוצים להיות הפיליפ סטארק הבא? כיצד משפיעים ירידי העיצוב על התחום? ולבסוף, מה יודע קהל הצרכנים על עבודת המעצב וכיצד הדבר משפיע על הטעם המקומי?

כל זאת ועוד ביום שלישי ה-29/10 בשעה 20:00, גלריית YH4, יד חרוצים 4, קומה 4, ירושלים.

 19401_3_1194268135

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden