כל מה שחשוב ויפה

דני וולף מבצלאל ויעל כהן משנקר בין הזוכים בפרס העיצוב של חברת אדובי

פורטפוליו News: שני בוגרים צעירים של שנקר ובצלאל זכו בתחרות Adobe Design Achievement Awards, הנערכת מדי שנה ע״י חברת אדובי בשיתוף איקוגרדה (International Council of Communication Design). המועמדים בתחרות הם סטודנטים שמייצגים (לפי אדובי) את המעצבים הכי מוכשרים ומבטיחים בשוק בתחומים עיצוב גרפי, צילום, איור, אנימטורים, אנשי קולנוע דיגיטליים, מפתחי משחק ואמני מחשב מהמוסדות המובילים בעולם.

פרויקט הגמר של דני וולף, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, 2012, זיכה אותו בפרס הגדול בקטגוריית Motion Graphics (זאת בנוסף על מדליית זהב בתחרות Art Directors Club Award לשנת 2013). הפרויקט, DISFORM 2012, מערכת שילוט לפסטיבל מוסיקה אלטרנטיבית, אינו מערכת שילוט רגילה. מטרת המערכת לא רק לכוון את הקהל לאזורים השונים בפסטיבל, אלא גם להעשיר את חווית הפסטיבל על ידי יצירת דיאלוג מעניין בין השלט לסביבה שבה הוא מוצב. התנועה בשלטים מושפעת ישירות מהמוסיקה שמתנגנת ברקע והמידע שמוצג על גבי השלטים מתעדכן בהתאם למתרחש בפסטיבל בזמן אמת.

פרויקט הגמר של יעל כהן, בוגרת מסלול מדיה אינטראקטיבית במחלקה לתקשורת חזותית, שנקר, 2012, זיכה אותה בפרס הגדול בקטגוריית Information Design. כהן עיצבה מגדיר חרקים אינטראקטיבי: אפליקציית תוכן עבור אייפד, המאפשרת צריכת טקסטים באופן דיגיטלי – מעבר מעולם התוכן הכתוב למדיה הדיגיטלית. האפליקציה מאפשרת לחוות ולחקור את עולם החרקים בצורה אינטראקטיבית חדשה. לב האפליקציה הוא ממשק החיפוש שלה: היא משתמשת בערכים חדשים של חיפוש שאין ביכולתו של הספר לספק לנו. דרך השיטוט החדשה, בשילוב יציאה ממוסכמות הקיטלוג הקיימות, חושפות חיתוכים והקשרים חדשים בין חרקים.

התחרות נערכת פעם בשנה ומשתתפים בה סטודנטים מכל העולם. מספר הנרשמים לתחרות השנה עמד על 3,753 מ-55 מדינות. מתוך 1,100 סמי-פיינילסטים נבחרו 30 פיינליסטים מ-10 מדינות. המועמדים התחרו בשלוש קטגוריות ראשיות, כאשר בכל קטגוריה ראשית היו ארבע תתי קטגוריות. בכל תת קטגוריה יש זוכה – winner, ובכל קטגוריה ראשית יש זוכה של כל הקטגוריה – GRAND PRIZE WINNER. כל 30 הפיינליסטים הוטסו לטקס שהתקיים במנהטן, ניו יורק. השהייה בניו יורק הייתה במימון אדובי וכללה אירועים וסיורים שונים, ביניהם: הטקס, סיור בסטודיו Behance, ביקור ב-School of Visual Arts, סיורים בסטודיואים מובילים בניו יורק, והשתתפות ב-Adobe Creative Now Event.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden