כל מה שחשוב ויפה
סטודיו בייקרי. צילומים: אריאל רייכמן

מדפי האגרטלים של סטודיו Bakery

כחובב מושבע של ספריות ומדפים, מצאתי עניין מיוחד בפרויקט האחרון של גילי קוצ׳יק ורן אמיתי מסטודיו Bakery: ספריית ה-״Vase Shelves״ – מערכת מידוף מודולארית שמורכבת מפלטות עץ ואלמנטים חרוטים מעץ בוק בצורת ואזות, שמשמשים כמחברים בין מדף אחד לשני, ונותנים לאובייקט את המראה הייחודי והאיכויות הקונסטרוקטיביות שלו.

״האלמנטים דמויי הוואזות מחליפים את כל האלמנטים הקונסטרוקטיביים שמרכיבים מדף ארכיטיפי, בגלל שהצורה האופיינית שלהם יכולה לבצע באופן טבעי את משימות התמיכה״, הם מספרים. ״בנוסף, במישור רגשי יותר, צורת ואזה היא הגיונית למראה על גבי מדף, בגלל שאנחנו מורגלים לראות ואזות על מדפים בבתים בכל רחבי העולם״.

vase-shelves-3 vase-shelves-6 vase-shelves-8 vase-shelves-12

vase-shelves-detail-1 vase-shelves-detail-2

הפרויקט נע בין עולמות של פונקציה וקישוט, עיצוב ואמנות. ״מצד אחד המדפים לכאורה מקיימים את הפונקציה שלהם גם בלי ששמים עליהם דבר, בגלל שצורות הוואזות נותנות אשליה שהמדפים כבר מלאים בחפצים ומנקודת מבט זו האובייקט שנוצר הוא כמו פסל של מדפים העומדים בזכות עצמם. מצד שני המדפים הם פונקציונאליים, פרקטיים ומוכנים לשימוש.

״המשתמש יכול לבחור את הנקודה על הסקאלה שבין פונקציה לאמנות, שבה הוא רוצה שהאובייקט יתפקד, על ידי הוספה או החסרה של ואזות (כל מדף יכול להכיל מינימום של ארבע ואזות ומקסימום ואזות שנכנסות במדף אחד), וכך לקבוע את רמת הפונקציונאליות שלו״.

הנה כמה צילומים שמתעדים את תהליך העבודה (וזו אולו ההזדמנות להראות למעצבים שביניכם, כמה חשוב לתעד את תהליך העבודה). צילומי הסטודיו: אריאל רייכמן / צילומי התהליך: סטודיו בייקרי:

vase-shelves-process-1 vase-shelves-process-3vase-shelves-process-5 vase-shelves-process-6vase-shelves-process-14 vase-shelves-process-15

vase-shelves-process-11

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden