כל מה שחשוב ויפה

Print Screen 2014: פסטיבל התרבות הדיגיטלית בסינמטק חולון

פורטפוליו News: פסטיבל Print Screen יתקיים זו השנה הרביעית בסינמטק חולון, שבמדיטק חולון בתאריכים 30 באפריל עד ה-3 במאי 2014.

הפסטיבל הוא מפגש בין עולמות האמנות, העיצוב והטכנולוגיה הדיגיטלית, המקדם חשיבה יצירתית, יזמות ויצירת שיתופי פעולה ושיח פורה בין תעשיית ההייטק לבין עולמות האמנות והתרבות. השנה יתמקד הפסטיבל בשאלות של שיכחה בעולם הדיגיטלי. בין השאלות שמלוות את הפסטיבל: כיצד הרשת משפיעה על חוויות הזיכרון שלנו? האם יש לנו ״יכולת לשכוח וזכות להישכח״ בעולם של זיכרון מחשב בלתי מוגבל? באילו אופנים יכול האדם לחמוק מרישום ההיסטוריה הווירטואלית? מה מקומו של החד-פעמי בעולם שבו כל אספקט מתועד במאגרי המידע? כיצד מתעצבת חווית האובדן בעידן הרשת והאם הרשת אכן מאפשרת חיי נצח?

הפסטיבל יחקור את שאלות אלו בעזרת תוכנית אירועים חגיגית שכוללת הקרנות של סרטים זוכי פרסים מפסטיבל סאנדנס ו-SXSW, מפגשים, סדנאות והרצאות עם מיטב המומחים מהארץ ומהעולם המשלבים בעבודתם את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לצד יצירה אמנותית.

Service-Lab

ליאור זלמנסון, המנהל אמנותי: ״אנו חיים בעידן מוזר. מצד אחד, כל אספקט בחיינו ופיסת מידע נרשמים, נאגרים ומתועדים איפשהו ברשת. מצד שני עומס הדימויים והמידע שמציף אותנו גורם לכך שבפועל המידע כמעט כולו נשכח. אנו נותנים לכלים הדיגיטליים ולאלו השולטים בהם אחריות בלעדית על הזיכרונות שלנו וכתוצאה מכך, גם על איך אנו עצמנו ניזכר עבור אחרים. הפסטיבל השנה דן בצורה יצירתית בסוגיה זו בעזרת שימוש באמנות, קולנוע, משחקים, מפגשים וחוויות אינטראקטיביות״.

הפסטיבל פונה לקהל סטודנטים למקצועות הניו-מדיה וחובבי התרבות הדיגיטלית בגילאים השונים לצד קהל מקצועי של אנשי חינוך, אנשי טכנולוגיה ואמנים בין-תחומיים. 

התוכנית המלאה באתר הפסטיבל: Print Screen

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden