כל מה שחשוב ויפה

מנהיגות בעיצוב – האם יש חיה כזאת?

פורטפוליו News: המחלקה לניהול עסקי במרכז האקדמי ויצו חיפה תקיים ביום שלישי ה-20/5 יום עיון בנושא מנהיגות בעיצוב (הכניסה חופשית).

יום עיון יעסוק, בין היתר, בשאלות כמו: האם יש פשר או מובן למנהיגות בתחומי העיצוב השונים? אם יש משמעות לכך, מהו אופייה של מנהיגות זו? האם יש למנהיג בתחומי העיצוב תפקיד או שליחות בחברה? האם יש הבדל בנושא בין תחומי העיצוב השונים? מנחה: ד״ר רמי דברת, ראש המחלקה לניהול עסקי ויועץ ארגוני. 

mahofech

משתתפים:

פרופ׳ מיכה פופר – פרופסור בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, משמש כראש המגמה לפסיכולוגיה ארגונית-תעסוקתית. במחקריו הוא עוסק באספקטים שונים של מנהיגות, חינוך למנהיגות, מנהיגות צבאית ולמידה ארגונית. הרצאתו תעסוק בשאלות כמו מדוע אנו נמשכים למנהיגים? מדוע אנשים מסויימים נתפסים ככריזמטיים במיוחד בעינינו? מהם בעינינו מרכיבים של ״גדולה״? האם יש במשיכה הזו חוקיות אוניברסלית או שמא מדובר בתופעה שיש לה ביטויים שונים במצבים והקשרים תרבותיים שונים.

מר קני סגל – לשעבר ראש החוג לעיצוב תעשייתי מכללת הדסה ומנכ״ל מרכז העיצוב בירושלים; שותף בחברת PublicZone המתמחה בתחום התחבורה. ההרצאה תעסוק בסוגית  מקומה (אם בכלל) של מנהיגות בעיצוב. האם בעיצוב יש ערכים מובנים של מנהיגות? ואם כן, באיזה אופן זה בא לידי ביטוי במקצוע שעוסק בצורה ופונקציה? במהלך ההרצאה יוצגו מספר דוגמאות כמקרי מבחן לבחינת חלופות הקשורות לסוגיה.

מר שמעון ריישר – מרצה במחלקה לתקשורת חזותית במרכז אקדמי ויצו חיפה, איש פרסום. הרצאה תציג שני צמדים של מנהיגים מקוריים, בעלי השפעה מרחיקת לכת בטווח ובזמן, הן בתחום האסטרטגיה השיווקית והן בתרגומה לאסטרטגיה פרסומית- עיצובית. הזוג הראשון – מחברת הענק הגרמנית AEG – היזם והוגה הדעות אמיל רטנהו והארכיטקט, אמן – מעצב, פיטר בארנס. הזוג השני – מחברת אפל – המייסד סטיב ג׳ובס והמנהל האמנותי סר ג׳ונתן אייב.

המרכז האקדמי ויצו חיפה, אולם 207. הגנים 21, חיפה. טל: 04-8562535

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden