כל מה שחשוב ויפה

קיפולים: ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי

פורטפוליו News: התערוכה ״קיפולים: ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי״ תפתח במוזיאון העיצוב חולון ב-3/7. זו התערוכה השנייה שמוצגת במוזיאון ואצרה חזאית הטרנדים הבינלאומית לי אדלקורט (ביחד עם פיליפ פימאנו), לאחר שאצרה במוזיאון ב-2011 את התערוכה ״פוסט פוסיל״.

בתערוכה מבקשת אדלקורט להדגיש את התחייה של עולם מלאכות היד בשנים האחרונות. ״המיאוס והשעמום שמעורר השוק הגלובלי והפחד מהפיכתה של החברה האנושית לווירטואלית, הובילו מעצבים ואמנים ליצור עבודות המדגישות את הפן האנושי של תהליך הייצור, בהקשר של אורח חיים אחראי יותר״, אומרת אדלקרוט. ״מלאכת היד, שהפכה לאחת התנועות המרכזיות של ימינו, מהותית להישרדותם של כישורים חשובים שעברו מדור לדור במשך מאות שנים ונמצאים כיום על סף הכחדה״.

איסי מיאקה

איסי מיאקה

במרכזה של התערוכה תוצג הקולקציה של המעצב היפני איסי מיאקה .5 132 שתוצג לראשונה במסגרת מוזיאלית. הקולקציה כוללת כ-60 פריטי לבוש ובהם שמלות, חולצות, מכנסיים, חגורות ועוד, המשלבים בין מתמטיקה לאופנה. באמצעות המרת אלגוריתמים מתמטיים למודלים תלת מימדים יצר מיאקה קולקציה המבוססת על בד בודד שהופך לפריט תלת מימדי המקופל אל צורה דו ממדית, הממתין לרגע שבו אנשים לובשים אותו.

״מיאקה הוא האלכימאי של עולם האופנה ויצירת קפלים היא הזהב שבו הוא משתמש״, אומרת אדלקורט. ״הוא בחר בעיקרון של שינוי צורה ובחירה זו הובילה אותו להשרות, לרחוץ, לקמט, לשרוף, להתיך, ליישן, לשחוק, לכווץ, לעקם וליצור קפלים כדי לגלות ממדים חדשים ולפתח דרך ייחודית הנותנת ביטוי לרוח הזמן. התוצאה היא פירוק כל החוקים והרעיונות המוכרים לנו לגבי בגדים, תוך חיפוש אחר מה שהוא נעדר משקל, שכמעט ואינו נראה, כמעט ואין לו צורה גשמית״.

דרור בן שטרית

דרור בן שטרית

לצד עבודותיו של מיאקה תציג אדלקורט עבודות של כ-60 מעצבים מרחבי העולם, שעושים בעבודותיהם שימוש בשלל מלאכות ואופני פעולה מסורתיים מעולם הטקסטיל והאופנה באמצעים טכנולוגיים חדשניים, המאפשרים את התפתחותן ועיצובן של צורות חדשות. בין המעצבים שמשתתפים בתערוכה: סטודיו  ננדו, דרור בן שטרית, מרסל ונדרס, אריק לוי, טורד בונטייה, רונן וארוון בורולק, קיקי ואן אייק, יעל מר ושי אלקלעי (Raw Edges), אינגה סמפה, פרדריקסון סטולארד, פטריסיה אורקיולה, טוקוג'ין יושיוקה, אילה צרפתי, ניר מאירי, מיקה בר, איתי אהלי ואחרים.

ניר מאירי

ניר מאירי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden