כל מה שחשוב ויפה

פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע״ש בן-יצחק לשנת 2014 יוענק לירמי פינקוס

פורטפוליו News: פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע״ש בן-יצחק לשנת 2014 יוענק לירמי פינקוס על איוריו לספר ״מר גזמאי הבדאי״, שיצא לאור בשנה שעברה בהוצאת נח וספריית הפועלים. הפרס מוענק מדי שנתיים למאיירים מצטיינים בישראל החל משנת 1978 והוא נקרא על שם רבקה (סופר) ומיכאל בן-יצחק שנהרגו בכיכר ציון בשנת 1975.

coverguzmai

פינקוס, בן 48, שכיהן בעבר כראש מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר ומשמש בה כמרצה בכיר, הוא מהמובילים של סצינת האיור והקומיקס המקומית. בשנת 1995 הוא הקים ביחד עם רותו מודן את קבוצת אקטוס ובשנה  שעברה השניים יצאו במיזם חדש: ״ספריית נח״, הוצאת ספרי קומיקס לילדים, שכוללת בשלב זה שני ספרי קומיקס לגיל הרך.
מודן איירה מחדש שבע הרפתקאות של ״אורי כדורי״, מראשוני גיבורי הקומיקס בשפה העברית, פרי דמיונו של הצייר והקריקטוריסט אריה נבון, מהאבות המייסדים של האיור הישראלי. פינקוס אייר שלוש מעלילותיו של מר גזמאי הבדאי, גם הוא דמות משעשעת פרי דמיונה של גולדברג, שפורסמו בהמשכים בדבר לילדים בליווי איוריו של נבון. על איוריו לספר זה זכה בפרס.

ירמי פינקוס, מר גזמאי הבדאי, הוצאת נח

ירמי פינקוס, מר גזמאי הבדאי, הוצאת נח

השנה הוגשו לפרס למעלה מ-250 ספרים שיצאו לאור בעברית עם איורים מקוריים בשנתיים האחרונות (2012-13). חבר השופטים כלל השנה את היו״ר, אורנה גרנות, אוצרת משנה לאיור ספרי ילדים, מוזיאון ישראל; ד״ר טלי גביש, מנהלת אגף הנוער והחינוך לאמנות, מוזיאון ישראל, ירושלים; גבי קון, מרצה וחוקרת ספרות ילדים ונוער, מרכז ימימה בית ברל, האוניברסיטה הפתוחה; ופרופ׳ עדי שטרן, מעצב, ראש המחלקה לתקשורת חזותית האקדמיה לאמנות, בצלאל.

 

qqq

שחף מנאפוב, ״הנעליים הישנות של אדון מינאסה״, הוצאת מועדון תרבות

בנוסף החליט חבר השופטים להעניק ציונים לשבח לאורית ברגמן על איוריה לספר ״יומנה של לוכדת כרישים״ (שהיא גם כתבה) בהוצאת אסיה; לנטלי וקסמן-שנקר על איוריה לספר ״לילה טוב מפלצת״ מאת שירה גפן בהוצאת עם עובד; לשמרית אלקנתי על איוריה לספר ״על זנבה של ארנבת״ מאת דליה רביקוביץ בהוצאת עם עובד; וציון מיוחד לשחף מנאפוב על איוריה לספר ״הנעליים הישנות של אדון מינאסה״ מאת רונית חכם בהוצאת מועדון תרבות.

האיורים המקוריים של הספרים הזוכים יוצגו בחודש אוקטובר 2014 בספריית האיור בתערוכה ״איור זה כל הסיפור״ באגף הנוער, מוזיאון ישראל, ירושלים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden