כל מה שחשוב ויפה

מפגש עם לי אדלקורט במוזיאון העיצוב חולון לרגל התערוכה ״קיפולים״

פורטפוליו News: האוצרת וחזאית הטרנדים הבינלאומית לי אדלקורט שבה למוזיאון העיצוב חולון ומציגה תערוכה חדשה, ״קיפולים: ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי״. ב-3/7, לרגל פתיחת התערוכה שעוסקת בטרנדים עכשוויים בעולם העיצוב, תקיים אדלקורט סמינר מיוחד במוזיאון ותחשוף את הטרנדים לשנת 2015, תרצה בשבחו של העיצוב הביתי ותציג את הקולקציה פורצת הדרך .5 132 של המעצב היפני, איסי מיאקה.

לצד עבודותיו של מיאקה תציג אדלקורט בגלריה העליונה של המוזיאון עבודות של כ-60 מעצבים מרחבי העולם, שעושים בעבודותיהם שימוש בשלל מלאכות ואופני פעולה מסורתיים מעולם הטקסטיל והאופנה באמצעים טכנולוגיים חדשניים, המאפשרים את התפתחותן ועיצובן של צורות חדשות.

לי אדלקורט. צילום: Thirza Schaap

לי אדלקורט. צילום: Thirza Schaap

אדלקורט מציינת כי ״אנו חברה פרומה הסובלת ממשבר סוציו-אקונומי מתמשך שגורם לבני אדם להיות מרוכזים בעצמם ולהיות עסוקים בהגנה עצמית, נדמה שהגיע הזמן לפעולה מתקנת שתשקם את האריג החברתי הפרום.
״יצירתם של קפלים וקיפולים בחומר מובילה להתהוותן של צורות חדשות וחדות יותר, יוצרת ארכיטקטורה חדשנית במרחב החיים, ומאפשרת לעצב ולתכנן עבור החברה. ׳קימוטם׳ של רעיונות שאבד עליהם הכלח עשוי להוביל לקמטים במרקם ולהכתמת מתכות שונות כדי להעביר מסר של יופי צנוע. אנחנו מטליאים יחד פיסות בדים על מנת להעניק פן חדש לעיצוב רהיטים. סרטים מעוררים השראה ליצור מישורים ספירלים, בעוד שרקמות מעטרות את המשטחים שלנו. ליבוד וסריגה מחיים מחדש את העבר, וכן גם עיצוב סידרתי של קולקציית מוצרים״.

תוכנית המפגש:
10:00 – קבלת פנים
10:30 – טרנדים של אופנה, טקסטיל וצבע לקיץ 2015
12:00 – בשבח העיצוב הביתי וקולקציית .5 132 של איסי מיאקה.
12:45 – לי אדלקורט חותמת על ספריה וביקור בתערוכה "קיפולים" במוזיאון העיצוב חולון

מחיר כרטיס: 200 ₪; מחיר לסטודנטים: 100 ₪ בהצגת כרטיס סטודנט בתוקף (מלאי מוגבל). ההרצאה מתקיימת בשפה האנגלית.
מכירת כרטיסים מוקדמת באתר מגזין טיים אאוט.
רכישת כרטיסים בטלפון החל מיום רביעי 11/6 – 03-5021552
מספר המקומות מוגבל. הכרטיס כולל כניסה לתערוכה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden