כל מה שחשוב ויפה

קוטור חדש, איריס ואן הרפן

פורטפוליו News: התערוכה קוטור חדש, איריס ואן הרפן – תערוכה חדשה במוזיאון העיצוב חולון מאוסף מוזיאון חרונינגר – תפתח ב-25/11 בסמוך לאירועי שבוע האופנה חולון. אוצרים: מארק וילסון וסו-אן ואן דר זיפ.

Iris van Herpen.Refinery smoke.July 2008. Photo BART OOMES, No 6 Studios.© Iris van Herpen & Groninger Museum

Iris van Herpen .Refinery smoke. Photo: BART OOMES, No 6 Studios © Iris van Herpen & Groninger Museum

בשנים האחרונות אנו עדים לדיון מחודש במושגים אופנה ועיצוב, ונדמה כי עם התפתחותם של הטכנולוגיה ועולם החומר הגבולות הולכים ונמתחים עד שעולה השאלה אם הם בכלל קיימים. ואן הרפן, בת 30, היא כוכב עולה בשמי העיצוב ונחשבת כמעצבת אופנה פורצת דרך המגשימה דרך בגדיה שאיפות, רעיונות והתנסויות, שלעיתים נדמה כי הם כמעט לא אפשריים. עם שילובים שנדמים כסותרים בין מלאכות יד וטכנולוגיה, בין כימי לאלכימי, היא מצליחה להפיח חיים חדשים בעולם האופנה והחומרים.

התערוכה במוזיאון העיצוב חולון, שהוצגה לפני כן במוזיאון חרוניגר בהולנד, יוצרת הזדמנות יוצאת דופן לצלול אל תוך עולמה הייחודי של מעצבת שעולם ההשראה שלה נע בין משיכתה למסתורין שבמאגיה השחורה ובמנהגי חניטה מצריים, דרך היקסמות מחמקמקותו של עשן תעשייתי ומים ניתזים, ועד להתבוננות מיקרוסקופית מדוקדקת בעולם האורגניזמים החיים. בתערוכה יוצגו תשע קולקציות שיצרה ואן הרפן משנת 2007 ועד היום, המשלבות בין מלאכות מסורתיות ועבודות יד דקדקניות, לצד טכנולוגיות פורצות דרך כגון הדפסה תלת ממדית ושימוש בחומרים יוצאי דופן, בהם עורות בעיבודים מיוחדים, חוטים וחבלים המשמשים לאניות וצלעות של מטריות לילדים.

Iris van Herpen (with Isaïe Bloch).Capriole.Haute Couture 2011.3D print in polyamide.Photo Ingrid Baars copy

Iris van Herpen (with Isaïe Bloch) .Capriole .3D print in polyamide .Photo: Ingrid Baars

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden