כל מה שחשוב ויפה

נעמה בצלאל ואפרת חסון דה בוטון מלבישות אייקוניות אופנה

פורטפוליו News: פרויקט נייר של האמנית אפרת חסון דה בוטון ומעצבת האופנה נעמה בצלאל יושק ביום חמישי ה-6/11.

חסון דה בוטון, מעצבת, מאיירת ואמנית נייר, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, מתמחה באיור דמויות ופורטרטים מנייר, מציגה בתערוכות בארץ ובעולם וזכתה בפרסי עיצוב שונים, בעלת הטור נערה בהשראה ב-xnet. בשיתוף פעולה עם בצלאל הפיקו השתיים פרויקט שמציג שבע אייקוניות אופנה ״על זמניות״, הלבושות בפריטים מקולקציית חורף 2015 של נעמה בצלאל, שנבחרו בהתאם לאישיותן וסגנונן: אודרי הפבורן, טוויגי, ג׳קי קנדי, בריז׳יט ברדו, מישל אובמה, איימי ווינהאוס ובטי בופ.

ג׳קי קנדי

ג׳קי קנדי

״לאחר שנתגבשה רשימת הדמויות התחלתי לאסוף חומר על כל אחת, להסתכל במאות תמונות ולהבין את המאפיינים הבולטים של כל אחת, שפת הגוף, העמידה, ההבעה שמאפיינת אותה״, מספרת חסון דה בוטון. ״קיבלתי מנעמה צילומים של הדגמים שכל אחת תלבש וגם ניירות עם הטקסטורה הספציפית של כל בגד. זה היה תענוג! כל פוזה של דמות נבחרה בקפידה על פי צילומים קיימים של אותה דמות. לדוגמה, ג׳קי קנדי מנופפת לקהל, מישל אובמה משלבת ידיים, וכו׳.

בריז׳יט ברדו

בריז׳יט ברדו

״לדמויות שהתחברתי רגשית מיד, כמו אודרי הפבורן, התהליך זרם מיד: התחלתי מעיצוב פניה הייחודים, השיער בתסרוקת הגבוהה ועיני הבמבי שלה (הופתעתי לגלות שהן ירוקות!) ואח״כ המשכתי למעיל ולשאר הגוף. את טוויגי לא ממש הכרתי לפני, רק שמעתי את השם, אז דווקא העבודה עליה היתה מרעננת כי יכולתי לבחון אותה בצורה גרפית ללא סנטימנטים מיוחדים :). בחלק מהמקרים התחלתי דווקא מהבגד וממנו יצאתי אל הדמות: אצל ג׳קי קנדי יצרתי קודם את החליפה ואז את צורת הפנים והשיער שיהיו פרופורציוניות לרוחב הכתפיים. עם בריז׳יט היו תהפוכות… משום שהיא יפה, סקסית ונשית מאוד, אבל תוי הפנים חזקים ומעט גסים, השפתיים הענקיות עם הרווח בין השיניים, הסנטר שהנו מעט ריבועי – היה קשה לאזן את הניגודים האלה והיא עברה כמה גלגולים עד שהיתה גם יפה, גם חתיכה וגם דומה (בתחילה היא היתה בשיער פזור, אח״כ הזכירה יותר מדי את ברבי ועברנו לתסרוקת אופינית יותר).

איימי ווינהאוס

איימי ווינהאוס

״העבודה על איימי ווינהאוס היתה מרגשת ביותר. באותו יום האזנתי רק לשירים שלה ושקעתי כל כולי בעשייה… היא אחת הדמויות האחרונות שיצרתי ולכן ממש כאילו נולדה מעצמה מבין ידיי. התחלתי כמובן בתסרוקת הגבוהה המיוחדת לה, בעיניים ובגבות. אחרי שהייתי רגועה שזו איימי, המשכתי ועיצבתי לה את הבגד על פי ההוראות של נעמה. באותו יום הייתי בבית התפוצות והופתעתי לראות את איימי בתערוכה שם, הרגשתי שאני פוגשת חברה פעמיים באותו היום. ככלל נקשרתי לדמויות, נעמה ואני כינינו אותן ׳הבנות׳ בחיבה. זה היה מבחינתי פרויקט החלומות״.

הפרויקט יושק בתערוכה ביום ה׳ ה-6/11, בין 18:00- 21:00, בסטודיו של נעמה בצלאל (תפוצות ישראל 6 ב׳, גבעתיים) במסיבת קוקטייל חגיגית. במהלך האירוע חנות הסטודיו תציע את קולקציית חורף 2015 בהנחות של 30% ויהיה אפשר לקנות את מארז הגלויות של הפרויקט שיימכר במחיר סמלי של 29 ₪.

בנוסף, התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בתאריכים 26-28/11. במקביל תיערך מכירת עודפים מעונות שונות בהנחות עד 80 אחוז.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden