כל מה שחשוב ויפה

כלי צור - עבודות של עמי דרך ודב גנשרוא - יוצגו בקופר יואיט, המוזיאון הלאומי לעיצוב של ארצות הברית

פורטפוליו News: כלי צור – עבודות של עמי דרך (2012-1963) ודב גנשרוא – יוצגו בקופר יואיט (ניו יורק), המוזיאון הלאומי לעיצוב של ארצות הברית, במסגרת התערוכה Tools: Extending Our Reach, שתפתח ב-12 בדצמבר.

amidov3

כלי צור, עמי דרך ודב גנשרוא. כל הצילומים: מוטי פישביין

סטודיו עמי דרך ודב גנשרוא יציג בתערוכה כלי צור שנוצרו בשנת 2011 כחלק מפרויקט עיצוב חקרני מתמשך, שהוצג בעבר בשבוע העיצוב בטוקיו שהתקיים בחודש שעבר ובתערוכות בצרפת, בבלגיה, בהונגריה ובישראל. הפרויקט מתבונן על כלי אבן פרה-היסטוריים דרך עיניים של מעצבים, השואלים שאלות לגבי טכנולוגיות, שימושיות, הנדסת אנוש, חומריות ומשמעויות אבולוציוניות של חפצים בתרבות האנושית. כלי הצור המוצגים במוזיאון טבולים בגומי צהוב שמגדיר את אזור האחיזה, יוצר חיכוך ושיכוך בזמן האחיזה והשימוש, וממתג את האבן כ״כלי״ במונחים תרבותיים ותעשייתיים של היום.

amidov1

המוזיאון, שנוסד ב-1896 ועבר שיפוץ נרחב בשלוש שנים האחרונות, פותח את שעריו מחדש לציבור הרחב. התערוכה – אחת מאלו שיחנכו את הפתיחה המחודשת – מקיפה תקופה בת 1.85 מיליון שנה של יצירה אנושית ומתמקדת בכלי עבודה ובאופן שבו הם מהווים המשך והעצמה של יכולות פיזיות ואנושיות. עבודתם של דרך וגנשרוא תוצג לצד עבודות של מעצבים ואמנים מרחבי העולם כדוגמת המיצבו של דמיין אורטגה, הכוללת מאות כלי עבודה מרחפים באוויר.

עבודות אלו יוצגו לצד חפצים רבים מאוספי המוזיאונים הלאומיים של ארצות הברית (ה-Smithsonian), חלקם לא השתנו במשך מאות שנים, ואחרים השתנו באופן משמעותי בשל טכנולוגיות מתקדמות כגון מדפסת תלת-ממד לחלל, מכונת כתיבת ברייל לעיוורים, מפות מילוט ממלחמת העולם הראשונה, לב מלאכותי, משקפי מגן של אסקימוסים מגולפים מקרן, וצילום בזמן אמת של לווין את השמש.

עמי דרך ודב גנשרוא- צילום מוטי פישביין

עמי דרך ודב גנשרוא

עמי דרך ודב גנשרוא הם בוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל. דרך, שהלך לעולמו בשנת 2012, לימד שנים רבות וכיהן כראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל בשנים 2004-2008, ואילו גנשרוא ממשיך ללמד במחלקה לעיצוב תעשייתי כיום. את הסטודיו המשותף הקימו בשנת 1996 במטרה לפתח רעיונות ואובייקטים אישיים, במקביל לעבודה עם התעשייה בעיצוב מכשירים רפואיים, פיתוח מוצר, עיצוב תערוכות מוזיאליות, גופי תאורה וריהוט. השניים זכו בפרסים ומענקים ועבודותיהם הוצגו ונמצאות באוספי מוזיאונים רבים בארץ ובעולם.

amidov4

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden