כל מה שחשוב ויפה

4 חדרים: תערוכה חדשה בגלריית החווה

פורטפוליו News: ביום שבת ה-20/12 תפתח בגלריית החווה בחולון התערוכה ״4 חדרים״ – ארבע תערוכות יחיד שיתקיימו במקביל בכל אחד מחללי הבית שהתחפש לגלריה. משתתפים: רייצ׳ל ארדוס, עמיר רוזנברג, רותם ריטוב ואמיר תומשוב. אוצרת: רותם ריטוב.

״הבית הצהוב״, כפי שכונתה גלריה החווה בחולון במאה הקודמת, היה מבנה בן שלושה חדרים וחצר שהפך לגלריה במבנה כתום בן ארבעה חדרים. איש אינו יודע בדיוק מתי נבנה, מתי נעזב ולמה בדיוק שימש. הבית בנוי אבני סיליקט ומסגנון הבניה שלו אפשר לשער כי נבנה בתחילת המאה הקודמת. בבית נשמרה הרצפה המקורית המורכבת מבלטות מצוירות, מהסוג שעיטר את מרצפות בתי ארץ ישראל בעשורים הראשונים למאה הקודמת. משך שנים שימש המבנה כמחסן עד שהוחלט בעיריית חולון לשפצו ולהסבו לגלריה לאמנות ועיצוב.

ריצ'ל ארדוס. המצודה

רייצ׳ל ארדוס. המצודה

הכוריאוגרפית רייצ׳ל ארדוס תציג מיצב ניאון ואת עבודת הווידאו, ״המצודה״. המיוחד בדואט זה שמעבר למחול המתקיים באירוע, התפאורה שלו היא מיצב הנשאר כפסל מרחבי בגלריה שאליו תתלווה הקרנה של הריקוד. המיצב מגביל את תנועת הרקדנים למרחב מצומצם (בהשראת הצטמצמות המרחב האישי בערים) והקהל צופה בהופעה 360 מעלות מסביב לתחום המיצב.

עמיר רוזנברג, בוגר המחלקה לאמנות בשנקר, משמש כאסיסטנט בסדנת הפיסול ובסדנת ההדפס במחלקה לאמנות של שנקר. רוזנברג יציג מיצב של אובייקטים השייכים לעולם הפריטים הביתיים – אובייקטים העשויים בטכניקה מעורבת: רדי-מייד, שעווה, נייר זכוכית ועוד. תהליך יצירת האובייקטים מושתת בין היתר על פעולות של שיוף וליטוש. זיקוק חומר הגלם לכדי תוצר מוגמר מגלם אקט של גילוי. בתערוכה, ״שאריות״ האובייקט, הנותרות מפעולת הליטוש, משמשות כמיפוי האובייקט המקורי דרך הסימנים שהותיר.

רותם ריטוב היא בוגרת המחלקה לאדריכלות בוויצו חיפה ומלמדת במכללה. עבודותיה מתייחסות לקונטקסט המקומי הישראלי על תצורותיו השונות: הגאוגרפית, הפוליטית, הסימבולית והמרחבית. בתערוכה היא תציג מיצב בטכניקה מעורבת של ביצה עשויה מג׳ל אקרילי ודבק פלסטי, המייצרת מצב טבעי-לא טבעי ביחסי חוץ-פנים. הביצה – האדמה המקומית, הקדושה- כובשת את חלל החדר והופכת אותו למרחב דמוי מקדש. זהו מקדש שמושא הקדושה שלו היא האדמה כפי שהיא נתפשת באתוס המקומי של החיבור בין עם לאדמתו.

אמיר תומשוב_פוסט טראומה מספר 12

אמיר תומשוב. פוסט טראומה מספר 12

אמיר תומשוב, בוגר המחלקה לאדריכלות בטכניון, מרצה בבצלאל ובטכניון, עוסק באדריכלות כמחקר אמנותי. גוף עבודותיו עוסק בקונטרסט שבין עולמות אוטופיים לבין מרחבים הרוסים. בתערוכה הוא יציג אובייקטים הממשיכים את קו גוף העבודות שלו, תוך התייחסות לחלל שבו הם מוצגים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden