כל מה שחשוב ויפה

שקוף: יהונתן כתב וגל ליטבק בגלריית הלובי

פורטפוליו News: התערוכה ״שקוף״, של יהונתן כתב וגל ליטבק, תפתח ביום חמישי ה-8/1/15 בגלריית ״הלובי״ (ארלוזרוב 6, תל אביב).

יהונתן כתב. Almond Girl

יהונתן כתב. Almond Girl

התערוכה נולדה כתוצאה משיתוף פעולה בין כתב, סטודנט שנה א׳ במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, לבין ליטבק, סטודנט לתואר ראשון במדעי המוח שעוסק במקביל באמנות, במטרה לחקור אסתטיקה של שקיפות. במשך מספר שנים השניים עובדים זה לצד זה, עוד משנות התיכון במגמה לאמנות חזותית בתיכון תלמה ילין, מזינים אחד את השני ברעיונות ובטכניקות כך שלכל אחד יש חלק ביצירותיו של השני.

יהונתן כתב. Pinup Lines

יהונתן כתב. Pinup Lines

עם הזמן ליטבק החל לעבוד על סדרות של יצירות הבנויות על בסיס שרף אפוקסי שקוף הכוללות בחלקן רדי מייד ושימוש במוצריי צריכה קיימים. הוא החל לפתח את סדרת עבודות ולעסוק באופן ה״הקפאה״ של דימויים והפיכתם לסטטים במרחב. כתב, לעומת זאת, בחר להתמקד בטכניקה דיגיטלית לאחר ניסיונות להגיע לקו נקי ואסתטי ככל האפשר, תוך שימוש בטקסטורה טבעית והפיכתה לדימוי באמצעים מלאכותיים. זאת, בנסיון לחקור את הייצוג ואת הדימוי הגופני ביחס לטבע באמצעים דיגיטליים. העיסוק באסתטיקה נקייה וחדה גרם לו לחפש אחר תרגום של ויטראז׳ים לדימויים דיגיטליים, וכך הוא הגיע לסדרת היצירות שיציג בתערוכה.

ביחד הם בוחנים את האסתטיקה ה״שקופה״ המשמשת כבסיס ראשוני ליצירה, בין אם היא חומרית או ויזואלית, ובין אם היא מחשבתית. בתערוכה יוצגו יצירות במגוון טכניקות שנע בין הדפסים דיגטליים ועד ליציקות אפוקסי שקופות.

גל ליטבק

גל ליטבק

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden