כל מה שחשוב ויפה

ספר אמן; טבע / עצמי

פורטפוליו News: התערוכה ״ספר אמן; טבע / עצמי״, סיכום סדנת ספר אמן בהנחיית דנה שמיר, תפתח בבית בנימיני ביום שישי 2.1. אוצר: ניר הרמט
חנה דהן

חנה דהן. צילום: רמי זרנגר

התערוכה מסכמת סדנה בת שנתיים שהעבירה האמנית דנה שמיר לחברות עמותת ״אמנים יוצרים בישראל – אמנויות״. ראשיתו של תהליך זה, לדבריה, היה בחינת האופן שבו ניתן ״לספר סיפור״ שאינו נרטיב קלאסי-ליניארי, אלא היגד אישי של כל אחת מהאמניות על עצמה,עולמה וסביבתה. בתהליך זה האמניות התנסו ולשו חומרי יצירה והבעה שונים, זיכרונות ומקומות, וגילו מה הן האפשרויות הצפונות בהם.

העבודות המוצגות בתערוכה דנות ביחסן של האמניות לטבע, והזיהוי בו ודרכו את עצמן. התערוכה נעה בין תיאורי טבע דרך כתבי היד האישיים, ״המטופלים״, וזולגת לתיאור עצמי סביב שיח ביוגרפי, דרך חומרי טבע או הסתכלות בו. האמניות המציגות הרכיבו קודקס עבודות מורכב ומקיף סביב הנושא שבו עסקו; הן בוחנות את מעמדו של הטבע בין מכבשי הידע והמלאכה לזהותן העצמית בו, בוחנות את תו התוקף שלו ואת תרגומו למעשה האומנות – הקראפט, כנקודת מוצא. 
ספרי האמן בתערוכה מטפלים באופן ישיר או בעקיפין, בגעגועים לנוף – פיזי או מנטלי ובתיאור של דיוקן עצמי הבנוי משכבות של ידע, של זיכרון, של רגש.

האמניות המשתתפות בתערוכה: אורנה שחר, אייוה רות קמחי, אתיקה יפה, גאולה מרוק כאהן, דבי חזן, דליה ג׳דה, זהבה מור, חואני מוקמל, חנה דהן, טלי טלמור, יהודית הנדלזלץ, נחמה קלמנסון, צילה גולדשטיין, רות מיון קוק, רינה ארבל, שולמית לוין.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden