כל מה שחשוב ויפה

קונטרפונקט - מחול עכשווי ואמנות עכשווית נפגשים במוזיאון תל אביב - פרק 04

פורטפוליו News: הפרק הרביעי בסדרת האירועים קונטרפונקט – מחול עכשווי ואמנות עכשווית נפגשים במוזיאון תל אביב לאמנות – ייערך ביום חמישי ה-29 בינואר בין השעות 20:00-22:00. אוצרת הסדרה: ליאור אביצור.

הגבעה: מופע מחול מאת רועי אסף. צילום: גדי דגון

הגבעה: מופע מחול מאת רועי אסף. צילום: גדי דגון

קונטרפונקט היא סדרת אירועים המפגישה תחת גג אחד מחול ואמנות חזותית. כל אחד מהאירועים יוצר קשר בין תערוכה המוצגת במוזיאון ובין עבודת מחול עכשווי וכולל ביקור בתערוכה, צפייה בעבודת מחול ודיון בין אוצרים ויוצרים על הבעה, על פרשנות ועל מוסכמות אמנותיות מבעד לעדשת שתי הדיסציפלינות השונות.

פרק רביעי: שבירתו של מיתוס – דמות הגבר הישראלי באמנות

לרגל פתיחת התערוכה ״המוזיאון מציג את עצמו 2: אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון״ (אוצרת: אלן גינתון), הפרק הנוכחי של קונטרפונקט יתמקד בהיבט אחד באמנות הישראלית: דמות הגבר הישראלי. נושא זה אינו עומד במרכז ההצבה המחודשת של האוסף, אך זוהי הזדמנות להתבונן בו מבעד למשקפת זו – כיצד מיוצג הגבר הישראלי באמנות הישראלית? מהו מסלול שינויו של ייצוג זה לאורך השנים? ומה מבטא שינוי זה?
לאחר ביקור עצמאי בתערוכה, הקהל יתכנס להרצאה של ד״ר גדעון עפרת שיציע תשובות לשאלות אלו מתוך הדגמתם של דימויים ״גבריים״ ארכיטיפיים מתולדות האמנות בארץ. בתום ההרצאה ישרטט הכוריאוגרף רועי אסף, בעבודתו ״הגבעה״, את המהפך מהגבורה העולצת של היהודי החדש אל ההתפכחות הכואבת של הישראלי העכשווי.

תכנית הערב:
20:00 –המוזיאון מציג את עצמו 2: אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון
20:45 – הזִקפה והרפיון: דמות הגבר באמנות הישראלית, מרצה: ד"ר גדעון עפרת
21:30 – הגבעה: מופע מחול מאת רועי אסף

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden