כל מה שחשוב ויפה

פורטפוליו לייב: גבולות של קדושה

המפגש השלישי של פורטפוליו לייב בנווה שכטר יתקיים ביום שלישי ה-17/2 בשעה 20:30 בהשתתפות הדס קרוק וענת שטיין, סטודיו ארמדילו; שירה פרידמן, אוצרת התערוכה ״ושתי – הפרק הגנוז״; והרב רוברטו ארביב, המנהל החינוכי של נווה שכטר.
מחיר: 30 שקלים. להזמנת כרטיסים: 03-5170358 שלוחה 4

P1180313

עיצוב פרשנות עדכנית למסורת עתיקה מעסיק את הדס קרוק וענת שטיין מסטודיו ארמדילו. בעבודותיהן הקודמות הן עיצבו מוצרי יודאיקה עכשווית כמו קערת פסח בהשראת טנגרם, חנוכיה בהשראת כלי מעבדה, משחק שחמט שמורכב מ-32 כיפות צבעוניות או מזוזות, פמוטים וחנוכיה שעשויים מקרמיקה שעוצבו בהשראת קיפולי נייר יפניים, ועוד. מאז שפתחו את הסטודיו ב-1997 זכו השתיים במספר תחרויות עיצוב כמו כוכב ישראל (תחרות אריזות מקומית) והציגו בירידים מסחריים ובתערוכות כמו ״יודאיקה טוויסט״ במוזיאון בית התפוצות, ״Reinventing Ritual״ במוזיאון היהודי בניו יורק, ״שאלה של טעם״ באגף הנוער של מוזיאון ישראל בירושלים, ועוד.

ב-20 בפברואר תיפתח בנווה שכטר ושתי הפרק הגנוז, תערוכה חדשה שבה הן משתתפות, העוסקת בפמיניזם ובהתחדשות יהודית. אוצרת התערוכה, שירה פרידמן, מבקשת להציג פרק נוסף בקורותיה של המלכה ושתי שמעמיק, מעשיר וקושר את ושתי אל עולמינו באופנים מגוונים. דמותה של ושתי בתערוכה משתקפת באיורי מגילת אסתר, כנושא עצמאי בציור ובפיסול בדגלי אסתר וושתי, ולבסוף ביצירות עכשוויות שבהן מוטיבים משותפים לסיפור המיתי של המגילה.

קרוק ושטיין יציגו בתערוכה פרשנות עכשווית ל״דגל אסתר וושתי״, שמונף בכל פעם ששמן של אסתר או ושתי נשמע בזמן הקראת מגילת פורים. קריאה עכשוית ופמיניסטית של המגילה מזמינה שאילת שאלות והצעת פרשנות מחודשת על תפקידן של הנשים בה, ולכן לדגל שני פנים: לא ברור מי אסתר ומי ושתי, מי מובילה את העלילה ומי מובלת? הדגל מעניק לשתי הדמויות הנשיות מקום שווה וכמעט סימטרי, ושינויים בצבע ובטקסטורה מאפשרים לכל מתבונן להשלים את הסיפור. בנוסף, הדגל בעל חורי הצצה לעיניים, ומהווה אזכור למסכות קרנבלים הקיימות בתרבויות המזרח והמערב, הנושאות בחובן מסתורין ומשמעות.

כיצד נתפס העיסוק ביודאיקה עכשווית בשדה העיצוב המקומי? כיצד הוא נתפס בעולם המסורתי והדתי? והאם אפשר למצוא בעבודתן של יוצרות הבטים פמינסטיים רק מתוקף היותן נשים? שאלות אלו ואחרות יעמדו במרכז הערב השלישי בסדרת המפגשים ״פורטפוליו לייב״ בנווה שכטר. המפגש יתקיים ביום שלישי, 17 בפברואר בשעה 20:30 בנווה שכטר, רחוב שלוש 42 נווה צדק, תל אביב – יפו.

מחיר כרטיס: 30 ₪. טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5170358
בשעה 20:00 יתאפשר ביקור מוקדם בתערוכה ״ושתי – הפרק הגנוז״, שתיפתח לקהל הרחב ביום שישי, 20 בפברואר.

2015-2-2-vashti-hadas

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden