כל מה שחשוב ויפה

שמונה בוגרים

פורטפוליו News: תערוכת הבוגרים של מסלול אודות עיצוב בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל, שמונה בוגרים, תפתח ביום חמישי ה-19/2 בבית בנימיני בתל אביב. מציגים: אבי אור, ג׳יבום ג׳ונג, דנה בן שלום, יעל הולנדר, ירון הירש, מאי קסירר, נאורה ציגלר רוזנברג, רמי טריף. אוצרים: גלית שבו, יהונתן הופ. בערב הפתיחה יתקיים מיצג של מאי קסירר מתוך הפרויקט ״לקראת אובייקטים פוסט דיגיטליים״.

8bogrim

המעבר מעיצוב חפץ לניסוח והצעת פלטפורמות, ניכר בעבודות הבוגרים הטריים של המסלול. שמונת הבוגרים מציגים מזווית מבט אישית וריאציות של שיכלול כלי התבוננות, שיכלול כלים שימושיים, ושיכלול כלי חשיבה ועיצוב. העבודות בתערוכה עוסקות במושגים כמו זיכרון, מסורת, זמן, ושיתופיות בעידן הדיגיטלי.

״אחד ממוקדי העניין בשנה האחרונה, מסתמן כעיסוק בשכלול כלים״, אומרת, שבו ראש מסלול אודות עיצוב. ״בעבודות המוצגות בתערוכה אפשר לזהות השאלת רעיונות מעולמות שונים, והכלאתם לכדי כלי עבודה ומתודה חדשה ואישית. במאיץ חלקיקים שכזה, שבו התנגשות בין שני חלקיקים מגלה ממה הם מורכבים ואיזו אנרגיה נוצרת, מתנגשים, מוכלאים ומשודכים: מרחב ספרותי ומרחב עירוני (אבי אור), עולם דיגיטלי ממוחשב ועולם אנלוגי ידני (מאי קסירר), ומושגים מתחום הפסיכולוגיה משמשים ככלי לפיתוח מערכת כלים לריכוז ובהייה (דנה בן שלום). מוטיבציות של חדשנות מתעמתות עם הרצון לשימור העבר (רמי טריף ונאורה ציגלר-רוזנברג), השאיפה לפשטות מתערבבת בקצב חיים מורכב ותזזיתי (ג׳בום ג׳ונג), ופלטפורמות שיתוף ברשת מנסות לדלג על מגבלות הזמן והמקום (יעל הולנדר וירון הירש).

דנה בן שלום, זמן מה. צילום: אורטל נונה פינקו ועדי וינדיצנסקי

דנה בן שלום, זמן מה. צילום: אורטל נונה פינקו ועדי וינדיצנסקי

בערב הפתיחה יושק גם חילוף חומרים, ספר השנה של המסלול, שערכה ד״ר טל פרנקל אלרואי. הספר מצטרף למדף הספרים של התוכנית וקדמו לו חמישה קטלוגים, שיצאו באופן מסודר החל משנת 2009, ביניהם בהילוך שני, בתיקון, תופעות לוואי ודהיום. בדומה לקודמיו, חילוף חומרים מציג את פרויקטי הגמר, מעבדות העיצוב והסדנאות הרעיוניות, שבמסגרתן התנסו תלמידי המסלול בתכנית, כמערכות של מושגים. כמכלול, מאפשר המבנה הלקסיקוני להתמצא ברוח הדברים של המסלול ובמקורות ההשראה האינטלקטואליים שלו. כמקרה פרטי מאפשר הלקסיקון של כל קורס לבחון את התוצרים בנפרד, לאור ההקשר הרעיוני שבתוכו התעצבו, באמצעות מושגי השפה שאפיינה את המהלך.

הספר ימכר במחיר סמלי של 10 ₪. בזמן תערוכת הבוגרים בבית בנימיני יהיה אפשר להשיג את הספר במקום, ובהמשך יהיה אפשר להשיגו במשרדי התכנית בבית הנסן בירושלים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden