כל מה שחשוב ויפה

אקזיט: תערוכה לרגל עשור למלגת ״סטודיו ראשון״ בבית בנימיני

פורטפוליו News: תערוכה לרגל עשור למלגת ״סטודיו ראשון״ בבית בנימיני תפתח ביום רביעי ה-4/3. משתתפים: כוכבית בן עזרא גולדנברג, גיא ג׳אנה, אילת גבריאלי, דימה גורביץ׳, גל גורן, יעל גרונר, לנה דובינסקי, רועי יהלומי, אחיה כנה, יוליה צוקרמן, רעות רבוח, שרה קמינקר, אפרת קרן, נעמה רוזנפלד, שרה שוראקי. אוצרת: שלומית באומן.

דימה גורביץ׳

דימה גורביץ׳. צילום: דימה גורביץ׳

מלגת ״סטודיו ראשון״ ניתנת על ידי בית בנימיני ומוענקת פעם בשנה ל־2-3 בוגרים טריים של בתי ספר גבוהים לאמנות ועיצוב שיש בהם התמחות בקרמיקה. המלגה כוללת קבלת סטודיו וציוד לעבודה שוטפת בקרמיקה למשך שנה. כמו כן עוזרים המלגאים בהפעלת בית הספר לאמנות הקרמיקה של בית בנימיני, יוצרים קשרים עם פעילים בסצנה של היצירה הישראלית והבין לאומית בתחום.

הסטודיו והפעילות בבית בנימיני מהווים חממה נוחה ליוצרים הצעירים להתגבשות מקצועית ומהווים שלב מעבר או סוג של מקפצה מהאקדמיה המוגנת ליצירה עצמאית ובוגרת. לרגל עשר שנים של קיום המלגה, התערוכה מסכמת את פעילותם המקצועית של 15 יוצרים מתוך כלל מקבלי המלגה (18), שמרביתם הפכו במהלך השנים ליוצרים קרמיים מרכזיים ובעלי השפעה. כמו כן, התערוכה בוחנת עשור של יוצרים צעירים הבודקים באופן מורכב שאלות של שפה אישית, עבודה מסורתית מול ייצור תעשייתי, עיצוב מול אמנות, זהות מגדרית, תפיסת חלל מול אובייקט בודד והומור מול אמירה ביקורתית. דווקא הקיבוץ האקלקטי של זוכי המלגה מאפשר מבט רחב צעיר ורענן על יצירה קרמית עכשווית הנוגעת באופן רלוונטי בחיי היום יום.

שרה קמינקר

שרה קמינקר. צילום: סמדר ליאני

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden