כל מה שחשוב ויפה

טרמינל עיצוב בת ים, מחזור שלישי: יורי מובשוביץ׳, אדריאן ברקוביץ ואביגיל יודעים

ביום שישי ה-20/3 בשעה 11:00 יתקיים אירוע ההשקה של המחזור השלישי של טרמינל עיצוב בת-ים. 14 המעצבים, שנבחרו מתוך מאות מועמדים, יקבלו במהלך השנה ליווי קבוצתי ופרטני וכלים עסקיים, בנוסף לחלל עבודה משותף. בנוסף, במסגרת שיתוף הפעולה של עמותת לצאת מהקופסא עם עיריית בת-ים, המעצבים מלמדים עיצוב בבתי ספר ברחבי העיר במסגרת תכנית ״מעצבים לעתיד״.

פורטפוליו מלווה את אירוע ההשקה בפרויקט מיוחד, וחושף את הנבחרת החדשה של הטרמינל. פותחים את הפרויקט: יורי מובשוביץ׳, אדריאן ברקוביץ ואביגיל יודעים.

יורי מובשוביץ'

בן 31, למדתי במחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר (2010). תוך כדי הלימודים השתלבתי בסטודיו לפיתוח ועיצוב מוצר Nekuda DM ועבדתי בו כשנתיים עד סוף הליומדים. לאחר מכן התחלתי לעבוד ב-I2D, אחד המשרדים המובילים בארץ לעיצוב וחדשנות. שם עבדתי על מגוון פרוייקטים בתחומים שונים כמו מוצרי צריכה, מוצרים טכנולוגיים, טכנולוגיה לבישה, רפואה, פרוייקטים סביבתיים וכדומה. תוך כדי נרשמו מספר פטנטים על עיצובים שהייתי מעורב בהם וחלק מהפרויקטים אף זכו בפרסים בינלאומיים. לדוגמה, תחנות המים של WOOSH שנפרסו ברחבי תל אביב כפיילוט ראשוני ובאו לעודד שימוש בבקבוקי מים רב פעמיים על מנת לצמצם צריכת מים בבקבוקי פלסטיק חד פעמיים, זכו בפרס Good Design ממוזאון העיצוב בשיקגו.

בימים אלה אני עובד עם חברות טכנולוגיה וסטארטאפים בתחומים שונים. במקביל אני מקדם כמה מוצרים שלי, בעיקר מוצרים לבית. בחנוכה האחרון ייצרתי סדרה מוגבלת של חנוכיות מקרמיקה שנמכרו ברשת טולמנ׳ס.

תצלום: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

תצלום: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

במסגרת הפעילות של הטרמינל אני מתנדב בבית ספר שז״ר בבת ים, במרכז התלת ממד XLM. מכיוון והמרכז חדש, התבקשנו אלעד קאשי (המעצב השני( ואני לבנות תוכנית לימודים ייעודית למקום.  הדבר מאפשר לנו לחשוף את הילדים בקורס לחדשנות ועיצוב מוצר תוך כדי שילוב של טכנולוגיות כמו מדפסות תלת ממד וחיתוך לייזר. העברנו כבר שני שיעורים, ומההתרשמות שלי מדובר בקבוצה יצירתית עם הרבה רעיונות ורצון ליצור. אני שמח שיש לי את האופציה להיות שם ולעודד את הילדים לחשיבה יצירתית, שאני מאמין שהיא חשובה בחיים גם מחוץ לקונטקסט של עיצוב.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי יוזם מותג של מוצרים מעוצבים לבית. יש לי כיום סדרה של קופסאות מעוצבות בצורת חיות שונות שהייתי רוצה לייצר בייצור המוני.

IMG_8474 IMG_8450

תצלום העבודות של יורי: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

line

אדריאן ברקוביץ

בן 38, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי באסכולה-מימד (2005). מאז סיום הלימודים עבדתי כשנה וחצי בתחום עיצוב המוצר, ולאחר מכן ארבע שנים בחברת קסטרו במחלקת תקשורת חזותית (סטיילינג והקמת חלונות ראווה). אחר כך עברתי לעיצוב חלונות ראווה וארט לצילומי אופנה כעצמאי, דפס בסטודיו לדפוס רשת, ופתחתי את העסק לעיצוב בגדי גברים.

בימים אלו אני עובד על הקולקציה שלי, מסיים לעבוד על קולקציית טישרטים לגברים לקיץ 2015 ל-Rimma Romano וליין לבגדי תינוקות, עבודות פרילאנס בעיצוב גרפי לדפוס רשת, ומיתוג קו ספא ל-Golf&Co.

leather-drawstring-bag-with-printed-lining-ss14

במסגרת הפעילות של הטרמינל אני מתנדב עם אביגיל בבית ספר יסודי בכיתות ג׳ ו-ו׳. אני מקווה להעביר לתלמידים את הידע שלי בדפוס (בלט ושטח) ובהמשך נעבוד עם חותמות ורשתות על נייר וטקסטיל. בגדול הם נורא חמודים, נפגשנו איתם רק לשיעור אחד בינתיים, אבל נראה שזה מעניין אותם, ומי לא נהנה כששמים מולו צבעים וחומרים בגיל הזה 🙂

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי שמח להביא תדמיתן/ית וסורג/ת לעבוד איתי, וטס לחו״ל להביא טקסטילים מעניינים. וכמובן מרים תצוגת אופנה. הייתי שמח גם לפתוח סטודיו מקביל, שבו חבר׳ה צעירים יכולים לבוא ללמוד לתפור ולהדפיס על טקסטיל, ולפתח את עצמם כאינדיבידואלים ע״י יצירה.

 cotton-printed-Tshirt-_-silk+cotton-blend-bermuda-pants-ss14

state-of-adrian-studio

line

אביגיל יודעים

בת 29, למדתי במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר (2012). מאז הלימודים עבדתי על פיתוח הקולקציה הנוכחית שלי – the assembly line; השתתפתי בשנה שעברה בפרויקט מה בקופסא, שנועד לחשיפת מעצבים צעירים בשבוע העיצוב בברצלונה; בנוסף עבודות קונספטואליות שלי פורסמו בספר עיצוב בחשיפה בינלאומית: 1,000 Beads.

בימים אלו אני עובדת על שיווק הקולקציה שפיתחתי. במקביל אני גם עובדת על פיתוח פריטים נוספים ברוח הקולקציה ומתכננת הפקת אופנה.

YA-2

במסגרת הפעילות של הטרמינל אני מעבירה סדנה על עקרונות ההדפס לילדים בבית ספר יסודי בבת ים. עד כה ההיענות להשתתפות הייתה רבה. העבודה עם הילדים עדיין רק בהתחלה אבל אני מתרגשת לראות לראות לאן האינטראקציה המשותפת תגיע, בייחוד לאור הסקרנות העזה שלהם לנושא.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי רוצה ליישם קולקציה שאני חושבת עליה כבר הרבה זמן בה יש פריטים, שמשלבים חלקים גדולים המודפסים בתלת מימד ומתכות.

YA-1 IMG_0186

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden