כל מה שחשוב ויפה

טרמינל עיצוב בת ים, מחזור שלישי: נועם לוינסון, אורלי גוטסמן, אורי ארואסטי ומורן אהוביה דניאל

ביום שישי ה-20/3 בשעה 11:00 יתקיים אירוע ההשקה של המחזור השלישי של טרמינל עיצוב בת-ים. 14 המעצבים, שנבחרו מתוך מאות מועמדים, יקבלו במהלך השנה ליווי קבוצתי ופרטני וכלים עסקיים, בנוסף לחלל עבודה משותף. בנוסף, במסגרת שיתוף הפעולה של עמותת לצאת מהקופסא עם עיריית בת-ים, המעצבים מלמדים עיצוב בבתי ספר ברחבי העיר במסגרת תכנית ״מעצבים לעתיד״.

פורטפוליו מלווה את אירוע ההשקה בפרויקט מיוחד, וחושף את הנבחרת החדשה של הטרמינל. פוסט שני בפרויקט: נועם לוינסון, אורלי גוטסמן, אורי ארואסטי ומורן אהוביה דניאל.

נועם לוינסון

בת 29, למדתי במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר (2013). יצרתי שתי קולקציות: ״תיקי סיפור״ ו״גפילטע פיש״, שהיא קולקציית הדגל שלי כעת. השתתפתי עד כה בירידי מכירות של החנות לעיצוב ישראלי ״אסופה״ ויריד ״פלטפורם״ וב״שבוע האוכל הפולני״.

בימים אלה אני עובדת על פיתוח מוצרים נוספים לסדרת מוצרי הגפילטע שלי: בנוסף לכריות והארנקים שהיו עד כה, התווספו גם קלמרים, תיקים, מחזיקי מפתחות, מגנטים, צעיפים סרוגים בעיצובי, פופים ועוד. אני לומדת את עולם התעשיה והשיווק לקראת חג הפסח הקרב ובא!

IMG_8898

במסגרת הפעילות של הטרמינל, גם למישהי שבאה מרקע של הדרכה בתחום האמנות, אין ספק שזוהי התנסות מאתגרת. הילדים הם Tough Crowd, תיכוניסטים קשוחים בהחלט, אבל ברגע שהם נכנסים לעבודה ואני ושותפתי להתנדבות (רותי) מצליחות לעניין אותם בפעילות – בסופו של דבר זו חוויה מספקת!

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל בתחום החברתי הייתי שמחה לפתוח בית מלאכה לקראפט ויצירה בטקסטיל לקהל הילדים והגיל השלישי. בתחום האישי הייתי רוצה להמשיך לפתח את פרויקט הגמר שלי שעסק במבניות של הסריג כקונסטרוקציה, וכמובן להמשיך לעצב ולייצר ולהצליח במיתוג העסק שלי ״נומה״ וקידומו.

IMG_8949

צילום העבודות של נועם: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

line

אורלי גוטסמן

בת 30, למדתי תקשורת חזותית ב״חשיפה״. מאז הלימודים עבדתי בסטודיואים שמתעסקים בעיצוב גרפי ומיתוג, שם רכשתי ניסיון רב בעולם העיצוב הגרפי, ובו זמנית התעסקתי באופן עצמאי בעיצוב חללים וסטיילינג מתוך אהבה גדולה לקומפוזיציה, טקסטורה וצבע. כשהגיע הזמן שלי להתחתן נחשפתי לעולם שלם של עיצוב המשלב את כל האהבות שלי, אז הקמתי את המותג שלי לעיצוב אירועים וחללים – Amelie's World – המאפשר לי להגשים לאנשים חלומות, לשמח אותם וליצור כל פעם עולם חדש.

בימים אלו אני סוגרת אירועים לעונה הבאה שמתחילה כעת, אירועי קונספט מעניינים ברוח שבועות, בסגנון אוריינטלי, בהשראת ארץ ישראל הישנה, בסגנון סיני ועוד. פרויקט גדול אחר שאני עובדת עליו בימים אלו הוא רענון של מסעדת ״בליני״, שבו אני אחראית על כל השפה הגרפית והסטיילינג של המקום.

תצלום: אור זהבי

צילום: אור זהבי

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי מארגנת אירוע גדול שכולו מוקדש לקידום יוצרים צעירים, עם דוכנים של מעצבים צעירים שיוכלו למכור את המוצרים שלהם, זמרים צעירים שיוכלו להופיע ברקע, שפים מתחילים שיעמידו דוכני אוכל מעניינים, ועוד יוצרים מכל מיני תחומים. כל זה יאוגד על ידי קונספט אחד שעל פיו אעצב את כל האירוע, את המיתוג הגרפי ואת החלל. אפילו הייתי מגדילה לומר שהייתי רוצה שחלק מהרווחים ילכו לתרומה וגם שהמעצבים ירוויחו.

תצלום: שרון כהנא

צילום: שרון כהנא

צילום: נדב יעקובי

צילום: נדב יעקובי

line

 אורי ארואסטי

בן 32, למדתי במחלקה לעיצוב המוצר במכללת סמינר הקיבוצים (2011). מאז הלימודים עבדתי במגוון חברות וסטודיו המתמחות בייצור מודלים שונים לתעשייה. אני מרצה במכללת סמינר הקיבוצים ובמכללת שנקר, מפתח ויוצר מוצרים למרחב הביתי – החל מגופי תאורה וכלה ברהיטים המיוצרים בתוצרת עצמית ובסדרות קטנות. בשנה שעברה השתתפתי בפסטיבל ART 14 עם קולקציית KAV, סדרת מוצרים מבטון ועור לפני כן בתערוכות שונות כמו תערוכה ותחרות של מותג הרהיטים ״סיאם״ ב-2011, ובתערוכה של יריד גופי תאורה בפסטיבל האור בירושלים ב-2010.

בימים אלה אני ממשיך לפתח את קולקציית KAV למוצרים נוספים באותו די.אן.איי עיצובי כגון, קערות, מזוזות ואובייקטים נוספים; ועובד על פרויקט עתידי שיוצא מתוך השראה חזותית ותפיסתית המגיעה מעולם ענף הבנייה.

צילום: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

צילום: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

במסגרת הפעילות של הטרמינל אני מתנדב בבית הספר היסודי ״מסילות״ לילדים מהספקטרום האוטיסטי. ההתנסות גרמה לי לקבל פרופורציות וראייה שונה על החברה ועלי בעשייה ובמרוץ היומיומי שלנו.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי שמח לעבוד על פרויקט המשלב את תחום העיצוב יחד עם תחומי הביולוגיה והכימיה.

IMG_5769

 IMG_5814

צילום העבודות של אורי: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמניםline

מורן אהוביה דניאל

בת 30, למדתי במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר (2012). לאחר סיום הלימודים עבדתי עם רשת האופנה רזילי במסגרת סטודיו 0304. לאורך השנה עבדתי על פרוייקט מיתוג מחדש של הרשת שכלל חידוש לוגו באנגלית, אריזות ושקיות תכשיטים שנעשו בתפירה והפכו להיות שקיות ״one of״, בניית קולקצית צילומי חגים וחורף ועוד. לאחר שנה החלטתי לצאת לעצמאות ולהתעסק בעיקר במה שאני אוהבת וטובה בו.

בימים אלו אני עובדת על סדרת הדפסי משי שמורכבת מארבעה פוסטרים וארבעה דימויים נשיים שונים, כל פוסטר בנוי משתי רשתות והמון טקסטורות ומרקמים שונים ומעניינים. יש פרויקט נוסף שאני מקווה שבאמת אצליח להוציא לפועל עם ניר סלקמן שהוא צלם בטרמינל – אנחנו עובדים על קמפיין אופנה לסתיו – ובאופן כללי אני חולמת לעשות עוד המון שיתופי פעולה ופרייקטים בכל צורה ודרך שקשורים לעולם האופנה.

moran_razili-rebranding

במסגרת הפעילות של הטרמינל אני מתנדבת בבית הספר היסודי ״מסילות״ לילדים מהספקטרום האוטיסטי. המפגש עם ילדים מיוחדים הוא מרגש: יש בהם המון קסם ובכלל יש התרגשות מדברים ופעילויות שביום-יום בסיטואציה אחרת כנראה לא הייתי מתרגשת מהם. למשל, כשנכנסתי לשיעור מדעים והמורה והילדים סחטו מיץ פירות הדר, זו כנראה לא באמת סיטואציה מרגשת על הנייר, אבל הילדים האלה מביאים איתם קסם גם בדברים הקטנים והפשוטים. לדברים מסוג זה אני מתחברת גם במקומות של עיצוב – יש חיבור מפתיע כשדברים פשוטים ויום-יומיים מקבלים יחס עיצובי ואסתטי.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי רוצה לעשות שיתופי פעולה עם טקסטיל, החל מעיצוב פרינטים לחולוצת ועד למצעים וגרביים, ובכלל לעבוד בהמון מדיות. מה שהכי עומד מבחינתי על הפרק כפנטזיה וגם כיעד זה לעשות פרינטים בעבור Urban Outfitters.

moran_Screenprint01 moran_Screenprint02

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden