כל מה שחשוב ויפה

טרמינל עיצוב בת ים, מחזור שלישי: עמרי כהן, הילה קמינר וסטיבן יונסף

ביום שישי ה-20/3 בשעה 11:00 יתקיים אירוע ההשקה של המחזור השלישי של טרמינל עיצוב בת-ים. 14 המעצבים, שנבחרו מתוך מאות מועמדים, יקבלו במהלך השנה ליווי קבוצתי ופרטני וכלים עסקיים, בנוסף לחלל עבודה משותף. בנוסף, במסגרת שיתוף הפעולה של עמותת לצאת מהקופסא עם עיריית בת-ים, המעצבים מלמדים עיצוב בבתי ספר ברחבי העיר במסגרת תכנית ״מעצבים לעתיד״.

פורטפוליו מלווה את אירוע ההשקה בפרויקט מיוחד, וחושף את הנבחרת החדשה של הטרמינל. פוסט רביעי ואחרון בסדרה: עמרי כהן, הילה קמינר וסטיבן יונסף.

עמרי כהן

בן 31, למדתי תקשורת חזותית בשנקר (2013). עם סיום התואר התקבלתי לעבודה בסטודיו למיתוג של שירה שכטר ושימשתי שם כמעצב גרפי ומאייר. לאחר שנה של עבודה כשכיר יצאתי לדרכי כעצמאי ופתחתי את הסטודיו שלי- ״עמריקו״ – שם אני מתמקד באיור שהוא התשוקה שלי ומייצר פרוייקטים ללקוחות שונים ומגוונים לרבות פרויקטים אישיים ועבודות איור לתערוכות.

במשך כשנה עבדתי מהבית ושימשתי כמאייר קבוע במגזין ״המקום הכי חם בגיהנום״ (מגזין עיתונאי עצמאי בנושאים חברתיים) ובמגזין ״פנאי פלוס״ . בנוסף אני עובד עם לקוחות מסחריים כמו חברת ״גרשיים״ (מוצרים שמקדמים את השפה העברית) שבעבורה ייצרתי שני פרויקטים – סדרת כרטיסי ברכה מאויירים עם שירים עבריים וסט תחתיות מאויירות לכוסות עם שירים עבריים גם כן; רשת ״יאנגה״ ורשת ״דניאלה״ (חנויות בגדים); וכן לקוחות פרטיים. במהלך השנה הזו הצגתי בשבוע האיור של תל אביב (2014) בתערוכה ״מאייר מאייר מאייר״ בנמל תל אביב ובימים אלה בתערוכה ״עדיין אופטימים״ לציון עשור למותו של דודו גבע במכון הטכנולוגי חולון (2015).

Ha-makom_Zuabi_web_850

Selfi3_700

בימים אלו אני מאייר למגזין המקום ופנאי פלוס, עובד על מיתוגים מאויירים חדשים ואיורים לשתי חנויות חדשות של ״דניאלה״.

במסגרת הפעילות של הטרמינל אני מלמד בחטיבת הביניים. זו ההתנסות החינוכית הראשונה שלי בהוראה, ואני מברך על זה שאני יכול לתרום לבני הנוער מהידע שלי. אני מלמד אותם עיצוב גרפי בפוטושופ והמון פעמים לוקח את זה לכיוון של איור. רוב הילדים שם מבחירה וזה מורגש ביחס ובהשקעה.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי יוזם ספר דיוקן מאוייר שמחולק לשלל קטגוריות.

IMG_8654 IMG_8674-1

צילום: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

line

הילה קמינר

בת 32, בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר (2012). עבדתי כצורפת בתעשייה אצל מספר מעצבים, לימדתי צורפות בסטודיו פרטי ובמחלקה ללימודי חוץ בשנקר. במקביל פיתחתי קולקציה של תכשיטי אופנה ושיתפתי פעולה במספר הפקות אופנה.

בימים אלו אני מפתחת מספר תכשיטי במה אמנותיים שמהם אני יוצרת סדרה קטנה של תכשיטים ענידים באותה שפה. הקולקציה מתבססת על היחסים בין מבנה למעטפת ובמעבר מדו-ממד לתלת-ממד. קולקציה זו היא המשך המחקר הצורני שהתחיל בפרויקט הגמר שלי בשנקר. תכשיטי נעשים בצורפות קלאסית תוך שילוב של טכנולוגיות מתקדמות. במקביל אני מלמדת בשנקר במחלקה ללימודי חוץ.

hilak1

במסגרת הפעילות של הטרמינל אנחנו מלמדות פוטושופ לכיתות מתקדמות בתיכון חדש בבת יםביחד עם מעצבת נוספת. חווית הלימוד מעניינת ומאתגרת, אין ספק שהנוער היום מאד מוכוון טכנולוגית ויש לו הרבה יותר כלים להבנת העולם הדיגיטלי ומושגים במחשבים, מאשר לי היו בילדותי. מעבר ללימוד הטכני של התוכנה כיף לי לראות היצירתיות האישית של כל ילד הבאה לידי ביטוי בעבודותיו.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי מרחיבה את עולם החומרים שלי והטכנולוגיות לייצור. הייתי יוזמת שיתופי פעולה עם בתי אופנה, מעצבים, אמני במה ולהקות מחול.

hilak3 hilak2

line

סטיבן יונסף

בן 29, למדתי הוראת העיצוב בהתמחות עיצוב מוצר, בסמינר הקיבוצים (2014). מאחר שסיימתי את לימודי התואר הראשון שלי רק בשנה שעברה, כל פעולותי נעשו במסגרת הלימודים, כדוגמת השתתפות בירידים רבים כדוגמת יריד המעצבים בדיזנגוף סנטר, שבוע העיצוב חולון וכדומה, וכמו כן גם השתתפות בתערוכות כדוגמת תערוכת חנוכה בנווה שכטר.

בימים אלו אני עובד על פיתוח מוצרים לבית הכוללים מוצרי יודאיקה, מוצרים שימושיים בעלי הומור ועוד מוצרים לסביבה הביתית.

IMG_8686

צילום: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

במסגרת הפעילות של הטרמינל אני מתנדב בבית ספר יעד, שלומדים בו ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שם אני ועוד משתתפת מהתכנית מעבירים שיעורי פוטושופ ולימוד בסיסי של עיצוב. התנדבות זו מאוד מעניינת ומאתגרת ומשבוע לשבוע עלינו לחשוב מחדש מה ימשוך את תשומת לבם של הנערים ויעורר בהם עניין, על מנת לגרום לכל אחד מהם לגלות את איכויותיו ולפתח אמונה עצמית.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל, כעולה ותיק שעלה לארץ (מקולומביה), אני מזדהה עם קשיים רבים שחווים העולים ארצה, קשיים שגורמים להם לא פעם לחזור לארצם או ליצור קבוצות נפרדות המבודדות אותם משאר הישראלים. על כן ברצוני ליזום פרויקט עיצובי שייתן מענה לכל אותם עולים להתמודד עם הקושי והחיבור לתרבות הישראלית. הפרויקט יכלול נתינת כלים לעולה, מהסברים על איך להתנהג במקומות מסוימים (משרד הפנים, ביטוח לאומי וכד׳), ועד עיצוב מוצרים שיגרמו לאנשים לרצות לבוא לעזרתם.

IMG_8865 IMG_8873

צילום: פוטופוטו צילום תיקי עבודות למאיירים, מעצבים ואמנים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden