כל מה שחשוב ויפה

שלומית ברויר, מונתה לאוצרת ראשית של מרכז ״בסיס״ לאמנות ותרבות

פורטפוליו News: שלומית ברויר מונתה לאוצרת ראשית של מרכז ״בסיס״ לאמנות ותרבות. המינוי מצטרף לשורה של מינויים שנעשו בבית הספר כחלק מתהליך התחדשותו: פרופ׳ יעקב דורצ׳ין, חתן פרס ישראל לאמנות פלסטית, שמכהן כמנהל האמנותי של ביה״ס; הצייר והסופר פרופ׳ יאיר גרבוז; המשורר וזוכה פרס ישראל לספרות ושירה מאיר ויזלטיר; החוקרת הרב-תחומית ד״ר אירית דגני רז; האמנים מיקי קרצמן, יורי כץ, לאו ריי, יעקב מישורי; ועוד.

שלומית ברוייר

שלומית ברוייר

ברויר, בוגרת החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, ניהלה במשך שנים רבות את גלריה גורדון ואצרה במסגרות שונות תערוכות רבות. לדבריה, הגלריה תפעל בשני ערוצים: מצד אחד, כחלק אינטגרלי ממרכז לימוד ותרבות, היא תקיים דיאלוג עם סביבתה ותבקש להמחיש את התכנים הלימודיים והפעילות התרבותית הרב-תחומית של ״בסיס״; ומצד אחר כמרחב אוטונומי, היא תשקף את העשייה האמנותית העכשווית, אך גם תמציא במה לאמנים שהודרו, ממרכזי העשייה והשיח האמנותיים המקומיים.

תערוכת הבכורה, ״בסיס ובניין על״, שתיפתח בתחילת חודש יוני באצירתה של ברויר, תציין את חנוכת המשכן החדש. התערוכה, שתתפרס על רובו של הבניין, נועדה לדבריה לשמש מעין ״כרטיס ביקור״ – מִתווה עקרונות בסיסי לתכניו התיאורטיים והמעשיים של המוסד, שיומחשו באמצעות הצגת יצירתם והשקפתם האמנותית/חברתית/פדגוגית של למעלה מ-20 מנהליו, מוריו ובוגריו.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden