כל מה שחשוב ויפה

פורטפוליו לייב: oops

מפגש מיוחד של פורטפוליו לייב יתקיים בבית הנסן לרגל נעילת התערוכה oops ביום חמישי ה-30/4 בשעה 20:00 בהשתתפות המעצבים עודד בן יהודה ונעה רביב, ואייל פריד, ראש מסלול עיצוב וטכנולוגיה בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל.

בנוסף, ביום שישי ה-1/5 – יום נעילת התערוכה – יתקיים בשעה 12:00 סיור מודרך בתערוכה, הזדמנות אחרונה לבקר בה לפני שהיא נסגרת. ההשתתפות במפגש ובסיור היא ללא תשלום, אין צורך בהרשמה מראש.

בן יהודה, שכותב את טור העיצוב ״גראפיק באסטר״ ב-xnet, יספר על העבודה שלו שמוצגת בתערוכה, שקרתה לגמרי במקרה: באג ששיבש את התצוגה במחשב שלו מנע ממנו לקרוא את הודעות המייל. ״כל פונט הוא כתב סתרים, חידה, צופן, ג׳יבריש לכל מי שאינו מכיר את אותה שפה״, אומר בן יהודה: הבאג המיר את תצוגת הפונטים של גוגל ויצר מערכת אותיות מוזרות, נסתרות, קוביסטיות, כמו פונט חדש. הקוד הסודי שנוצר מאפשר לצופה הצצה לתוך עולם אינטימי של תיבת מייל אישית, כשהכל גלוי אבל בעצם נסתר.

השלב השני בפרויקט היה לקחת את הטעות שנוצרה צעד אחד קדימה וליצור פונט מוקלד אמיתי. בעזרתם של אאא נברא הגופן Cube Sans, לכל מי שחפץ בכתב סתרים שאיש לא יוכל לקרא או להבין (להורדת הפונט בקרו בבלוג של אאא).

נעה רביב

נעה רביב

רביב, תציג את פרויקט הגמר שלה מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר (2014), שאותו פיתחה למיצב חדש שמוצג בתערוכה. במהלך העבודה על הפרויקט היא הוקסמה מהטעויות שקרו לה בזמן שלמדה לעבוד עם תוכנות תלת ממד, טעויות שגרמו לאובייקטים הווירטואלים ״להשתגע״ וליצור ניראות של מעין פיצוץ וירטואלי. טעויות אלה סיקרנו אותה וגרמו לה לתהות מה יקרה אם יהיה אפשר להדפיס אותן, ואיך לתרגם את הטעויות שנראות על גבי מסך המחשב השטוח לבגדים תלת ממדיים.

פורטפוליו לייב: יום חמישי ה-30/4 בשעה 20:00
סיוד מודרך: יום שישי ה-1/5 בשעה 12:00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden