כל מה שחשוב ויפה

חרושת התלמים

פורטפוליו News: ביום חמישי 30.4 נפתחה בגלריה p8 התערוכה ״חרושת התלמים״ של איתי זלאיט (אוצרת: טלי קיים). התערוכה היא תערוכת יחיד ראשונה של זלאיט, והוא מציג בה כ־15 אובייקטים – הכלאות או חפצים, ברובם צעצועים שמצא ברחוב, והפך לקונסטרוקציות מונוכרומטיות גדולות ממדים.

איתי זלאיט. כל הצילומים: יאיר מיוחס

איתי זלאיט. כל הצילומים: יאיר מיוחס

נקודת המוצא של התערוכה היא פסיכולוגית. זלאיט, אבא טרי ואמן פעיל, מנסה להצית מחדש את חדוות היצירה אל מול המשפך ההולך וצר של שגרת היום יום. זלאיט מסיק שאנחנו כלואים בשני מעגלים: המעגל החברתי של תרבות הצריכה שאינה יודעת שובע ומנסה לשווא למלא אחר חסרים רגשיים וחיצוניים שלנו. המעגל השני הוא פנימי ואישי לכאורה, אבל קשור בקשר הדוק לזה הראשון. זלאיט מייצג את המעגלים הללו על ידי ליקוט ואיסוף של אוביקטים מן הרחוב, צעצועים ברובם הגדול. הוא עורם את החפצים ויוצר מהן קונסטרוקציות מונומנטליות וחד צבעיות ובכך יוצר מהלך הפוך לזה השיווקי והתעשייתי, שנועד לפתות את הצרכן ולגרום לו לרכוש ולאגור עוד ועוד.

בעבור זלאיט, האדם המודרני הוא כלי בחייו, שמובל מבחירה לבחירה. הוא אינו נוכח בחייו בצורה טהורה שמנותקת מצורה ומעיסוק אובססיבי באגו ובהישג הנרשם. על כן, כהמשך לפעולת האיסוף, לאורך התערוכה יופיע לסירוגין צינור ביוב. הצינור החשוף והלא מטופל, מייצג מצד אחד את משפך החיים המוביל את צעדינו ומצד שני את המעגל הסגור שבמסגרתו אנו מתקיימים.

גלריה p8, רחוב יהודה הלוי 79, תל אביב
נעילה: 30.5.15

איתי זלאיט_צילום יאיר מיוחס_5 איתי זלאיט_צילום יאיר מיוחס_3

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. אמיר

    מוכשר ברמות!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden