כל מה שחשוב ויפה

מעבדת הנייר של נווה שכטר ולצאת מהקופסא: תמר דברת

ביום שישי ה-15/5, בין השעות 11:30-15:00, ישיקו מרכז נווה שכטר ועמותת לצאת מהקופסא, את מעבדת הנייר. שלוש מעצבות ומאיירות, בעלות מחויבות ליצירה ודיאלוג עם החברה שבה הן פועלות לטובת מחקר ויצירה חדשה, קיבלו חלל עבודה לתקופה של שנה ומרחב לחשיבה, בנוסף למפגש עם תכנים של הגות ופילוסופיה יהודית. המעצבות נהנות מהליווי של הצוות בנווה שכטר, כמו גם קבלת כלים לפיתוח עסקי, הרצאות, סדנאות וליווי צמוד של הצוות של לצאת מהקופסא.
פורטפוליו מלווה את אירוע ההשקה בפרויקט מיוחד, וחושף את הנבחרת של המעבדה. שנייה בסדרה: תמר דברת.

PolePole_WhimsicalBlooms-(9) PolePole_WhimsicalBlooms-(13) PolePole_WhimsicalBlooms-(11) PolePole_WhimsicalBlooms-(10) PolePole_WhimsicalBlooms-(12)

תמר דברת, בת 32, בוגרת מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית, שנקר (2013). מאז סיום הלימודים עבדתי כעצמאית בפרויקטים שונים באיור ובעיצוב פטרן: כריכות ספרים, איורים למגזין הילדים ״עיניים״, קולקציות פטרן בעבור חברת ״פאניילז״ (מדבקות מעוצבות לציפורניים), זכיתי בתחרות עיצוב שעון בעבור ״Moment Watches״, השתתפתי בתערוכה קבוצתית של ״לה-קולטור״ וזכיתי בתשע תחרויות עיצוב צעיפים וטקסטיל של בית האופנה הברלינאי ״Front Row Society״.

במקביל המשכתי לייצר איורים ופטרנים מקוריים ומכרתי פרינטים, טקסטיל ומוצרים דרך אתרים שונים המקדמים אמנים: Artfully walls, Society6, Spoon flowers וכדומה.

PolePole_WhimsicalBlooms-(5)

כיום אני מאיירת ספרי ילדים לאפליקציות בעבור ״Miss Gadish״, ובקרוב אציג עבודת פטרן חדשה שנעשתה במיוחד בעבור התערוכה ״שבור-שלם״ שתפתח ב״נווה שכטר״ בליל שבועות. מלבד זאת אני מתמקדת בעולם הפטרן ומחפשת פרויקטים מעניינים בתחום.

במעבדת הנייר אני מפתחת את העסק שלי לעיצוב פטרן שנקרא ״Pole Pole״ (פּוֹלֶה פּוֹלֶה). את קולקציות הפטרן השונות שאני מאיירת אני מציעה לקהל הלקוחות בשני אופנים: על גבי מוצרים שונים במכירה ישירה, או במכירת רשיונות שימוש בעבור מעצבים וחברות – תחום חדש בישראל שאני מקווה לפתח.

במסגרת המעבדה אני מקבלת תמיכה ועזרה לקידום העסק שלי משני גופים נהדרים. עמותת ״לצאת מהקופסא״, שמלווה אותנו בפן המקצועי-עיסקי, ו״נווה שכטר״, שמעניק לנו תכני הגות ופילוסופיה יהודית ומאפשר לנו פלטפורמה לאקספרימנטים ולשיתופי פעולה מעניינים עם צוות המקום ועם הקהילה של המרכז. על כל אלו תשמעו יותר מיד לאחר ההשקה 🙂

PolePole_WhimsicalBlooms-(3)

PolePole_WhimsicalBlooms-(4)

אני חושבת שלנייר יש משמעות אדירה בנוכחות הפיזית בחיינו. הוא קודם כל משמש להמון מוצרים מודפסים ופונקציונליים, אך הוא גם ממשיך להחזיק אותנו ב״זמן חלום״. הוא מזכיר לנו באופן נוסטלגי את היומן, את ספר הזכרונות, את הגלויות/המכתבים שכתבנו, את אריזות המתנה, את הריח של מגזין איכותי שרק יצא מהדפוס, ואפילו את הפתק הקטן או הקבלה ששמרנו בכיס מסיבה כלשהי…

לטעמי הוא חומר שמשלב לתוכו הרבה חושים שמעוררים את הרגש, ויש לו משמעות כ״כ גבוהה, שלא נוכל להחליפו בקלות. באופן אישי אני מכורה למוצרי נייר וכבר שנים שבכל מקום בעולם שבו אני נמצאת אני אוספת ורוכשת יומנים, מחברות, ניירות אריזה וכו׳.

CARDS-PolePole_WhimsicalBlooms-(15)

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל? וואו. אני חולמת על בניית בית יוצר שמאגד תחתיו לא רק מוצרי נייר אלא גם מוצרים מדיסציפלינות אחרות (טקסטיל, תכשיטים, מוצרים לבית וכדומה). אין ספק שמאז ומתמיד האהבה הגדולה שלי היא לעולם הנייר ולמוצרי הנייר. אם היה לי כזה תקציב, הייתי ממשיכה לפתח ולייצר מוצרי נייר משגעים בלי סוף ומנסה להגיע ולרגש כמה שיותר לבבות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden