כל מה שחשוב ויפה

מעבדת הנייר של נווה שכטר ולצאת מהקופסא: מירב פלג

ביום שישי ה-15/5, בין השעות 11:30-15:00, ישיקו מרכז נווה שכטר ועמותת לצאת מהקופסא, את מעבדת הנייר. שלוש מעצבות ומאיירות, בעלות מחויבות ליצירה ודיאלוג עם החברה שבה הן פועלות לטובת מחקר ויצירה חדשה, קיבלו חלל עבודה לתקופה של שנה ומרחב לחשיבה, בנוסף למפגש עם תכנים של הגות ופילוסופיה יהודית. המעצבות נהנות מהליווי של הצוות בנווה שכטר, כמו גם קבלת כלים לפיתוח עסקי, הרצאות, סדנאות וליווי צמוד של הצוות של לצאת מהקופסא.
פורטפוליו מלווה את אירוע ההשקה בפרויקט מיוחד, וחושף את הנבחרת של המעבדה. אחרונה בסדרה: מירב פלג.

מירב פלג2

מירב פלג, בת 49. למדתי צורפות ב״אומנית״ יפו, עיצוב חלונות ראווה, תכשיטנות, ובעיקר למדתי בעצמי דרך סקרנות ויצירתיות. לימדתי אומנות ויצירה בקורסים וסדנאות לילדים ועד לגיל הזהב, השתתפתי בתערוכות של ״נשים יוצרות״ בראשון לציון ובמקביל פיתחתי את עצמי בתחום הנייר.

PAPER CUTS

היום אני מקדישה את כל זמני לפיתוח ומיתוג העסק שלי המתמחה בעיצוב קונספט בנייר. אני רוצה לפתח ולייצר עולמות שלמים בתלת ממד לכל עולם תוכן הדורש ומזמין עיצוב שמתכתב עם הסביבה שלו ובכלל, כמו חלונות ראווה של חנויות מותג, עיצוב אירועים עסקיים או פרטיים והפקות אופנה וצילום.

אני סקרנית ואוטודידקטית שמביאה את אהבתי לנייר, חומר הגלם הכי בסיסי, הכי נגיש והכי מדהים ורב גוני שיש. הנייר הוא חומר על זמני ואפשר לתרגם אותו לעיצוב מודרני ועכשווי תוך שילוב טכניקות מסורתיות כמו אוריגמי וחיתוכי נייר.

מירב פלג1

במעבדת הנייר אני יוצרת, מקבלת השראה ונחשפת לעולמות תוכן חדשים. כיום אני יוצרת את הקולקציה החדשה לתיק העבודות שלי תוך חשיפה לאפיקי עבודה חדשים ולפרויקטים מאתגרים בתחום עיצוב קונספט בנייר, עובדת במחיצת שתי מעצבות מקסימות תוך הפריה הדדית של כל אחת בתחומה.

צילום: חפצי אלגר

צילום: חפצי אלגר

הנייר הוא חומר מפתיע, וגם בעולם דיגיטלי הנייר מקבל מקום כל פעם מחדש דרך שילוב העיצובים הדיגיטליים למוצרים עכשוויים. הטכניקות המתקדמות של יצירת נייר משולבות בעבודות נייר מסורתיות ולהיפך: טכניקות מסורתיות לשימוש בנייר מקבלות יצירה עדכנית בעולם הדיגיטלי ובעולם התלת ממד. הנייר זמין ואפשר לעצב וליצור בו במגוון רחב של תחומי עיצוב. מבחינתי אתגר העיצוב בנייר, בין אם הוא הפקה בתחום העסקי או אירועי קונספט, הוא חלום אין סופי.

אם היה לי תקציב בלתי מוגבל הייתי מעצבת הפקות קונספט חלומיות לבתי אופנה מובילים, ובמקביל מקדמת את רעיון ההדפסה התלת ממדת לשימוש בנייר.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden