כל מה שחשוב ויפה

בחזרה לחומר החדש: אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טויסטר

פורטפוליו News: התערוכה בחזרה לחומר החדש – בהשתתפות אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טויסטר – תיפתח ביום חמישי ה-14/5 בגלריה ע״ש מורל דרפלר במרכז האקדמי ויצו חיפה. אוצרת: חנה שביב.

ינאי טויסטר

ינאי טויסטר

״אוהד מטלון, אסף שחם וינאי טוסטר הם אמנים העוסקים בטיפול בתוך תנאי המדיום הצילומי״, כותבת שביב. ״עיסוקם הוא בחומרי היסוד של הצילום: הזמן, החלל והאור. שלושתם בוחרים להתרחק מן המציאות הרגילה, שקולטת המצלמה, ולעסוק בצילום שאינו תר אחרי העולם, אלא פוקח עין על אופן ההתהוות שלו, משל היה הצילום הבד הריק של הציור. זהו צילום ללא מצלמה במקרה של אוהד ואסף, והפרדת צבעי האור הצילומיים אצל ינאי.

״האור בעבודותיהם של אוהד ואסף מתקבל ממקור מלאכותי. הם משתמשים באור הסורק או אור המגדל בחדר החושך ועובדים איתו כחומר כשלעצמו. ינאי משתמש בפילטרים המרכיבים את האור הצילומי, אדום, ירוק וכחול, כדי לפרק אותו למרכיביו הנפרדים ובאמצעותם מברר מהי תפיסת העין הרגילה שלנו.

אוהד מטלון

אוהד מטלון

״הצלמים המציגים בתערוכה משתמשים במחשב ובאור הסורק כדי ליצור את הדימויים האבסטרקטים שלהם. כך למשל פועל אוהד מטלון בעבודתו עם הריבועים הצבעוניים. הוא מניח במחשב פיקסלים באופן אקראי ויוצר גריד של ריבועים. לאחר מכן הוא מדפיס אותו, מקפל את הדף המודפס לאורך קווי הגריד ומצלם את הנייר מחדש. אסף שחם מעמיד שני סורקים אחד מול השני, הסורקים זה את אורו של זה. אין כאן ניסיון לצלם את הממשי. זהו צילום שמעבר ומחוץ לזמן. צל של מה שהיה קיים ולא קיים כאחד. הוא מייצר צילום חסר התייחסות לזמן ולמרחב האמיתי או המדומה.

כך, למרות השימוש באמצעים אלקטרוניים עכשווים, שטווח הטעות שלהם קטן והקשרם לטכנולוגיה ומדע מובהק, מתגלות לצופה עבודות העוסקות בחיפוש רוחני גבוה הבנוי על ערכם של האור, החושך והצבע במשמעותם הצורנית והערכית הישירה״.

אסף שחם

אסף שחם

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden