כל מה שחשוב ויפה

הרצאות וסדנה של ריינר אריק שישלבאור וחביב חורי בשנקר

פורטפוליו News: המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר תארח בין התאריכים 21-27/5, את המעצב הגרפי ריינר אריק שישלבאור, מומחה ליישומי טיפוגרפיה ועיצוב פונטים רב-שפתיים, מהמעצבים הגרפיים המובילים כיום, מומחה לעיצוב גופנים, בלוגר חשוב, עורך דיגיטלי ומרצה לטיפוגרפיה. שישלבאור יגיע לשנקר לרגל השקת הגרסה החדשה של תוכנת הפונטים Glyphs ויעביר לסטודנטים, יחד עם המעצב הישראלי חביב חורי, סדנת טיפוגרפיה אשר במרכזה עיצוב פונטים רב-שפתיים.

ריינר אריק שישלבאור. צילום: קלמנס קנרינגר

ריינר אריק שישלבאור. צילום: קלמנס קנרינגר

במסגרת האירועים יתקיימו שתי הרצאות: הרצאה של שישלבאור ״וידויים של Punchcutter דיגיטלי (+ גופן משחוק)״, שתעסוק בטיפוגרפיה, והרצאתו של חורי, ״וידויים של טיפוגרף תלת-שפתי״, שתעסוק בהטמעה של עיצובי מקור של אותיות וקליגרפיה במיתוג רב שפתי. שתי ההרצאות יתקיימו בשנקר ביום ג׳ 26.5 בשעה 12:00 באודיטוריום 2000, בנין מיטשל, רח׳ ידע העם 8 רמת-גן. ההרצאות פתוחות לקהל הרחב.

 שישלבאור יסביר בהרצאתו מה עושה Punchcutter דיגיטלי, מדוע הייצור של גופנים הפך להיות פשוט בהרבה ממה שהיה עד היום, ומדוע למעצבים כדאי לנסות לבצע את הגופן משל עצמם. הוא יקנח בהצגת חלק ממחקרו על משחקי OpenType, במטרה להחזיר את החוויה המהנה בחזרה לגופנים.

חורי יעניק הצצה למבחר מעבודותיו הכוללות רפרטואר רחב של סגנונות בשלושה סקריפטים שונים, ומשקפות את הערכים ששימר מההשכלה העיצובית שלו בטרם עידן ה-Desktop Publishing. לגביו, ערכים אלה הם עקרונות מפתח לטיב היצירה העיצובית בצל יחסי הגומלין: בין מעצב לבין הלקוח, בין מעצב לקהל שאינו הלקוח, ובין מעצב לעמיתיו העוסקים במקצוע.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden